fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Firma AKHAN Semiconductor uzyskała kolejne patenty na Tajwanie i w Korei Południowej

Firma technologiczna AKHAN Semiconductor, zajmująca się wytwarzaniem i technologicznym wykorzystywaniem diamentów syntetycznych, poinformowała o udzieleniu jej przez tajwańskie i koreańskie urzędy ds. własności intelektualnej nowych patentów.

Warto przeczytać

Firma technologiczna AKHAN Semiconductor, zajmująca się wytwarzaniem i technologicznym wykorzystywaniem diamentów syntetycznych, poinformowała o udzieleniu jej przez tajwańskie i koreańskie urzędy ds. własności intelektualnej nowych patentów. Objęto nimi urządzenia i materiały elektroniczne w postaci półprzewodników diamentowych typu N nowej generacji. Technologia ta znajduje wiele zastosowań: od urządzeń do kontroli i sterowania w branży wojskowej i kosmicznej przez przemienniki mocy w sektorze motoryzacji po programowalne układy logiczne FPGA (Field-Programmable Gate Array) w światowym przemyśle półprzewodników – donosi portal informacyjny prowadzony przez BUSINESS WIRE z Chicago.

„Nowe patenty będą miały kluczowe znaczenie dla firmy AKHAN w rozwoju stosunków partnerskich z przedsiębiorstwami na Tajwanie, w Południowej Korei i na świecie”.

Patent wydany na Tajwanie (o numerze I711153) oraz w Korei Południowej (o numerze 10-2195950) to kolejne chronione prawem własności intelektualnej pozycje, którymi ta firma może pochwalić się w swoim portfolio Miraj Diamond® Electronics. Jest to już czwarty patent udzielony AKHAN przez Tajwan – światowego lidera w produkcji półprzewodników, a trzeci przez Koreę Południową – lidera w przetwórstwie odlewniczym półprzewodników. Dzięki opatentowanej technologii systemy elektroniczne oparte na półprzewodnikach osiągają przełomową wydajność. Przy zastosowaniu wysokiej jakości diamentu domieszkowanego w urządzeniach półprzewodnikowych nowatorskie rozwiązania osiągają między innymi wyższą moc i częstotliwość, wyższe napięcie robocze, wyższą gęstość prądu oraz wyższe przewodnictwo cieplne.

„Tajwan i Korea Południowa to światowi liderzy w przemyśle odlewniczym i produkcji półprzewodników, swoje podzespoły wytwarzają tam między innymi TSCMS, SMIC i Samsung, dlatego ugruntowanie pozycji w tych krajach i odpowiednia ochrona intelektualna odgrywa dla AKHAN istotną rolę. Nowe patenty będą miały dla AKHAN kluczowe znaczenie w rozwoju stosunków partnerskich z przedsiębiorstwami na Tajwanie, w Południowej Korei i na świecie” – powiedział Adam Khan, dyrektor generalny firmy AKHAN Semiconductor.

Wszechstronne portfolio należącego do AKHAN Miraj Diamond® Electronics zawiera cały potencjał firmy związany z tworzeniem technologii opartej na półprzewodnikach diamentowych nowej generacji. Platforma pozwala na tworzenie skomplikowanych urządzeń, takich jak tranzystory o dużej mocy, elektronika RC i mikrofalowa. Wykazano, że nowo wyprodukowane urządzenia są szybsze, bardziej wydajne i 1000 razy cieńsze niż w przypadku zastosowania technologii diamentowej czy krzemowej.

O firmie AKHAN Semiconductor

AKHAN to firma technologiczna specjalizująca się w wytwarzaniu i wykorzystywaniu diamentów syntetycznych do produkcji funkcjonalnych półprzewodników. Siedziba AKHAN znajduje się w Gurnee, hrabstwie Lake w stanie Illinois. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej spółki – www.akhansemi.com.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię