fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Wybielają zęby za Bitcoiny

Bitcoin to kryptowaluta, która zyskała ostatnio światową uwagę, gdy zainwestował w nią Elon Musk. Pieniądz ten przejął rynek wirtualnych walut i stał się największą i najbardziej znaną walutą cyfrową. Teraz, zaakceptowała go jedna ze znanych brytyjskich marek, pozwalając płacić nim za swoje produkty.

Warto przeczytać

Whites Beaconsfield, przedsiębiorstwo specjalizujące się w kosmetykach i szczoteczkach do wybielania zębów, dołączyło do firm, za których produkty można płacić cyfrową walutą. Liczą na to, że innowacyjna decyzja umożliwiająca kupującym korzystanie z wirtualnego pieniądza będzie bodźcem, aby przyciągnąć klientów z całego świata.

Bitcoin został wymyślony przez osobę lub grupę osób kryjących się pod pseudonimem Satashi Nakamoto. W 2009 roku wykopano pierwszy blok, dokonano pierwszej transakcji, a rok później pierwszej płatności za pomocą tej waluty. W lutym 2010 roku powstała też pierwsza giełda „Bitcoin Market”. Z roku na rok zainteresowanie cyfrowym pieniądzem rośnie.

Bitcoin stał się jeszcze bardziej popularny po tym, kiedy w lutym br. biznesmen Elon Musk, zdecydował zainwestować w niego 1,5 miliarda dolarów. Cena jednostkowa tej kryptowaluty natychmiast wzrosła, przebiła kolejny pułap i wydaje się, że to jeszcze nie koniec jej wzrostów. Niewątpliwie przybliżył się też moment zaakceptowania jej jako powszechnego środka płatności.

Za ciosem poszedł Ollie Brittan, współzałożyciel marki Whites Beaconsfield. – „Bitcoin przejął rynek kryptowalut i stał się dzisiaj największą i najbardziej znaną walutą cyfrową. Podobnie jak w przypadku naszej firmy, waluta rosła wykładniczo w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Dlatego uważamy, że nadszedł czas, aby wprowadzić taką metodę płatności, szczególnie w obliczu naszej globalnej ekspansji na horyzoncie” – tak biznesmen skomentował decyzję swojej firmy. 

Bitcoiny są tworzone za pomocą kodu komputerowego i transakcji dokonywanych bez pośredników, dlatego nie ma potrzeby pobierania opłat transakcyjnych. Pozwala to na dokonywanie transferów na Blockchain bez znaczących opłat, kursów wymiany lub opłat – nie są również ograniczone granicami ani barierami w ruchu finansowym. Wiele osób decyduje się zainwestować w kryptowaluty ze względu na ich przejrzystość i bezpieczeństwo. Już dziś, Bitcoin jest postrzegany jako waluta globalna. 

Gdy pandemia koronawirusa uderzyła w Europę, wiele sklepów i centrów handlowych zostało zamkniętych. Whites Beaconsfield była tylko jednym z wielu przedsiębiorstw, które zmagały się z lockdownem i poszukiwały sposobów na sprzedaż bez bezpośredniego kontaktu z klientami.

 Współzałożyciele firmy – bracia Ollie i Toby Brittan – postanowili założyć stronę internetową, aby sprzedawać swoje produkty, razem ze swoim partnerem Tomem Jansonsem. Pierwotnie miało to być tysiąc sztuk. Ku ich zdumieniu, w ciągu zaledwie kilku dni, zostały one w całości wyprzedane. Od tego czasu Whites Beaconsfield przeżywała boom, a jej przychody na koniec 2020 roku wyniosły 3,5 miliona funtów.

Kosmetyki firmy cieszą się sporym powodzeniem. Do tego znakomitej rekomendacji udzielił marce dr Ali Hussain stomatolog z NHS, prowadzący też prywatną praktykę. Powiedział: „Uwielbiam to, że wszystkie produkty Whites Beaconsfield zawierają naturalne składniki, które pomagają rozjaśnić uśmiechy ludzi, a także wzmocnić ich zęby”.

„Żele wybielające na bazie nadtlenku mogą powodować podrażnienia dziąseł, mogą powodować nadwrażliwość podczas wybielania, zwłaszcza jeśli są wykonane nieprawidłowo. Tak więc, stosując beztlenek, taki jak formuła Whites Beaconsfield, eliminujesz to ryzyko, ale nadal uzyskujesz efekt końcowy w postaci rozjaśnionego uśmiechu. Więc ogólnie jest to delikatniejszy sposób na rozjaśnienie twojego uśmiechu. Moje osobiste doświadczenia z nową formułą są pozytywne. Jestem zadowolony z wyników, które osiągnąłem i gorąco polecam”. – chwalił firmę lekarz.

Whites Beaconsfield planuje rozwijać działalność w całej Europie i Ameryce. Podjęta ostatnio decyzja o akceptacji Bitcoinów i innych kryptowalut może im w tym pomóc. 

Ruch, jaki poczynili, prawdopodobnie też skłoni inne firmy, do pójścia w ich ślady i dopuszczenia takich metod płatności. Na razie, to jednak Whites Beaconsfield stała się pierwszą, globalną marką na świecie, która sprzedając swoje produkty przyjmuje za nie zapłatę, także w kryptowalutach.

Oprac. DZK na podst.: https://www.express.co.uk/finance/personalfinance/1405499/Bitcoin-UK-profit-british-business-whites-beaconsfield-stock-price-cryptocurrency-UK-2021

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię