fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Miliardy dolarów na cele charytatywne

Warto przeczytać

Niemal 6 miliardów dolarów przekazała rozmaitym organizacjom MacKenzie Scott, była żona jednego z najbogatszych ludzi na świecie. To ona pomogła stworzyć eksmężowi Jeffowi Bezosowi ogromne imperium handlowe, prowadzące Amazon – największy na świecie sklep internetowy. Nie zamierza jednak tam pozostać. 

Scott, niedawno poślubiła nauczyciela przedmiotów ścisłych w prywatnej szkole, do której uczęszczają jej dzieci. Dołączyła też do The Giving Pledge, kampanii filantropijnej, w której wielcy miliarderzy świata, zobowiązują się w ciągu swojego życia przekazać potrzebującym, co najmniej połowę posiadanej fortuny. Jej obecne, hojne darowizny, wiążą się z ciężką sytuacją społeczną, w jakiej z powodu pandemii znajdują się Stany Zjednoczone. Dotknęła ona przede wszystkim tych Amerykanów, którzy już mieli ciężko, albo wręcz musieli walczyć o przetrwanie. „Straty ekonomiczne i konsekwencje zdrowotne były dużo gorsze w przypadku kobiet, osób kolorowych i żyjących w ubóstwie” – powiedziała Scott dla hiszpańskiego portalu XLSemanal. Przyznała też, że „w tym samym czasie, pandemia pozwoliła miliarderom na radykalne powiększenie ich fortun”.

Swoje plany, co do podzielenia się majątkiem, opublikowała na prowadzonym przez siebie blogu. Zobowiązała się tam do „zwrócenia większości swojej fortuny społeczeństwu, które pomogło ją stworzyć”. I zapewniła, że będzie kontynuowała tę misję „aż do opróżnienia sejfu”. Do tej pory na cele charytatywne przekazała około 5,7 miliarda dolarów. Trafiły one do małych organizacji non-profit, instytucji edukujących czarnych studentów i banków żywności. Część przeznaczona została na pomoc w walce z Covid-19.

Opróżnianie dalszej części sejfu, zajmie jej pewnie jeszcze trochę czasu, ale wierzymy, że zgodnie z jej deklaracjami, jego zawartość trafi do potrzebujących.

Oprac. DZK na podst.: https://www.hispanidad.com/confidencial/mackenzie-scott-exmujer-jeff-bezos-tiene-mision-devolver-mayor-parte-mi-fortuna-sociedad-ayudo-crearla-hasta-caja-fuerte-este-vacia-a-no_12024747_102.html

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły