fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Zoomin zgarnia 52 miliony dolarów

Zoomin – startup pomagający firmom przekształcić zróżnicowane treści dotyczące produktów w informacje i dane pomocne klientom – pozyskał ponad pięćdziesięciomilionowe finansowanie. Izraelskiej spółce nie brakuje inwestorów – dynamicznie się rozwija, a baza ich klientów znacząco rośnie.

Warto przeczytać

Każde przedsiębiorstwo technologiczne wytwarza wokół siebie ogromną ilość treści produktowych. Są to podręczniki, dyskusje społecznościowe czy artykuły merytoryczne. Nad chaosem związanym z wytworzonymi treściami pomaga im zapanować izraelski startup, przekształcając je w intuicyjne i praktyczne dla klientów treści. Stworzona platforma pozyskuje informacje o produkcie ze wszystkich źródeł i dostarcza je do odbiorcy w spersonalizowanej postaci. 

Teraz spółka pozyskała finansowanie w wysokości 52 milionów dolarów. Pozyskiwanie funduszy sygnalizuje rosnące znaczenie Zoomina na rynku. To dowód na to, jak duży jest popyt na organizowanie danych, jak i pomaganie w ich skuteczniejszym wykorzystaniu tym, którzy ich potrzebują. Potwierdza to też wzrost bazy klientów: w 2020 r. ich liczba wzrosła ponad dwukrotnie.

„Inwestycja ta jest dowodem na rosnące zapotrzebowanie firm z różnych branż – od sprzętu i oprogramowania przez usługi finansowe, opiekę zdrowotną, aż po fast-foody – na dostarczanie swoim klientom bezproblemowych, intuicyjnych treści produktowych” – powiedział Gal Oron, CEO Zoomin. 

Zoomin otrzymał fundusze w ramach rundy Serii C prowadzonej przez General Atlantic, wiodącą globalną firmę kapitałową, działającą na rzecz wzrostu, która lokalizuje i wspiera początkujące firmy. Innymi inwestorami Zoomin są Salesforce Ventures i Viola Growth. 

Wygląda na to, że spółka nie musi się martwić o swoją przyszłość. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Zoomin, ponieważ dzięki wsparciu będą nadal wprowadzać innowacje w zakresie sposobu, w jaki klienci doświadczają kluczowych treści produktów korporacyjnych” – powiedział Gary Reiner, partner operacyjny w General Atlantic.

Jednak nie tylko Zoomin, ale także inne izraelskie startupy mogą się rozwinąć i osiągnąć sukces dzięki funduszom z Serii C. To np. Orca Security, izraelska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która tydzień wcześniej pozyskała 210 milionów dolarów, czy mająca siedzibę w Tel Awiwie Fireblocks, zajmująca się infrastrukturą kryptograficzną wsparta 133 milionami dolarów.

Oprac. na podst.: https://www.jpost.com/jpost-tech/israeli-startup-zoomin-raises-52-million-in-funding-663656

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły