fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Największy na świecie producent układów scalonych zbuduje w Izraelu kampus dla pracujących w systemie hybrydowym

Intel Corporation wyda ponad 200 mln dolarów na budowę hybrydowego kampusu w Hajfie. Budynek zajmie kilkadziesiąt tys. metrów kwadratowych. Korzystać z niego będą tysiące pracowników zatrudnionych w systemie łączącym czas biurowy i zdalny.

Warto przeczytać

W Hajfie powstanie kampus dla pracowników Intela pracujących w modelu hybrydowym – część czasu spędzających w biurze a część pracy wykonujących zdalnie. To pierwsza tego typu inwestycja w Izraelu.

Obecnie Intel jest największym pracodawcą w tym kraju. Zatrudnia 14 tys. osób, w tym 7 tys. specjalistów pracujących w obszarze rozwoju, 4,9 tys. w produkcji, a także 2,1 tys. w spółkach zależnych: Mobileye, Moovit i Habana Labs. Kolejnych 54 tys. pracowników jest zatrudnionych pośrednio.

Główne centra rozwoju firmy zlokalizowane są w Hajfie, Petah Tikva i Jerozolimie. Zaawansowany zakład produkcji procesorów mieści się natomiast w Kiryat Gat.

Nowa inwestycja, nowoczesne rozwiązania

W ramach planowanego kampusu nowy, ogromny budynek stanie w Hajfie obok istniejących już obiektów firmy. Zostaną w nim zastosowane ekologiczne i zrównoważone rozwiązania (LEED Platinum). Zaprojektowano też inteligentne środowisko dla użytkownika, które obejmuje bezpośredni interfejs między pracownikiem a inteligentnym i wyrafinowanym budynkiem.

Kampus ma zostać otwarty w 2023 r. Pracować w nowym miejscu będzie 6 tys. ludzi zajmujących się sprzętem i oprogramowaniem oraz opracowywaniem przyszłych procesorów. Sam projekt przewiduje zatrudnienie tysiąca nowych pracowników do końca 2021 r.

Rekrutowani na różne stanowiska będą przede wszystkim inżynierowie sprzętu, a także inżynierowie oprogramowania i sztucznej inteligencji oraz innych dziedzin elektrotechniki, oprogramowania i informatyki. Potrzebni są głównie fachowcy mogący zająć projektami związanych z danymi i chmurą obliczeniową. Pod uwagę będą brane osoby mające różne doświadczenie – od studentów po inżynierów z wyższym stopniem naukowym.

Nowy kampus na tysiącach metrów kwadratowych pomieści obiekty sportowe i tereny zielone. Otoczą one główny budynek, a także ogólnodostępne centrum dla zwiedzających.

Karin Eibschitz Segal, dyrektor generalna Intel Israel Development Centers, przyznaje, że jest „dumna, że Intel Global nadal inwestuje i buduje przyszłość Izraelskiego Centrum Rozwoju”. Twierdzi też, że to nowe miejsce pomoże im przenieść się do elastycznego środowiska, umożliwiającego integrację pracy w kampusie i poza nim. „To wielka frajda pracować przy tworzeniu najbardziej zaawansowanych technologii na świecie w tego typu środowisku!” – mówi.

Firma oświadczyła, że wspomoże krajową inicjatywę mającą na celu zwiększenie liczby wykwalifikowanych inżynierów. Jest to niezbędne, by sprostać dużemu popytowi na tego typu pracowników w Izraelu.

Na podst.: https://www.jpost.com/jpost-tech/intel-israel-to-build-massive-new-haifa-campus-hire-1000-666612

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię