fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

„Europa będzie broniona” – ogłosił lider hiszpańskiej partii VOX podczas spotkania z premierem Polski.

Hiszpańskie media piszą o spotkaniu przewodniczącego konserwatywnego ugrupowania VOX, Santiago Abascala z Mateuszem Morawieckim. Informacje na ten temat podał sam hiszpański polityk w wiadomości na swoim koncie na Twitterze.

Warto przeczytać

Spotkanie, w którym uczestniczyła też włoska polityk –przewodnicząca partii Bracia Włosi, Giorgia Meloni, odbyło się 29.05 br. w Warszawie. Jest ono częścią trasy, którą lider VOX odbywa w krajach Europy Wschodniej. Politycy poruszyli kwestie związane z przyszłością Europy, wzmocnieniem „obrony narodów suwerennych”, a także kontrolą migracji oraz polityką urodzeń.  

Wcześniej, Abascal spotkał się z prezydentem Węgier Víktorem Orbánem, a w Warszawie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Podczas pobytu na Węgrzech, Lider VOX wspólnie z minister ds. rodziny Katalin Novák, odwiedzili granicę państwa z Serbią. Abascal pochwalił wtedy „stalową wolę polityczną” rządu Węgier do obrony suwerenności i granic oraz próbę powstrzymania inwazji migracyjnej. „Jesteśmy na Węgrzech, aby nauczyć się bronić granic” – powiedział. 

Na podstawie: https://gaceta.es/actualidad/abascal-se-reune-en-polonia-con-el-primer-ministro-mateusz-morawiecki-europa-sera-defendida-20210529-1151/   

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię