Dostrzegli to organizatorzy i partnerzy Kongresu590, co znalazło konkretny wyraz w agendzie merytorycznej i inicjatywach wypracowanych w ramach tegorocznych spotkań. Potwierdziły to również liczne wypowiedzi gości Kongresu590 udzielone niżej podpisanemu, by wymienić jedynie Wojciecha Tomaszewskiego, Pawła Szczeszka, Henryka Spierewkę czy Artura Sobonia. Rzecz bowiem w tym, aby sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoi branża i cała polska gospodarka w wymiarze technologicznym, logistycznym, inwestycyjnym, wreszcie prawno-regulacyjnym i finansowym.
W tym kontekście wypada nam wyrazić zadowolenie, że zapowiedziane podczas Kongresu590 inicjatywy zmierzające do podniesienia kompetencji polskich firm na rzecz realizacji inwestycji w energetykę odnawialną – mam nadzieje, że zorientowani w sprawie wybaczą ten skrót myślowy – stają się na naszych oczach realnym bytem.
Za kilka dni – 18 czerwca w imieniu organizatorów – Grupy PGE oraz jej Prezesa Wojciecha Dąbrowskiego, z którego inicjatywy przedsięwzięcie jest organizowane – mamy przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty dla wykonawców, poświęcone budowie elektrowni wiatrowych. Ich hasło przewodnie brzmi: „Wspólnie wykorzystajmy moc bałtyckiego wiatru i zmieńmy ją w energię elektryczną”.
W ramach warsztatów ich uczestnicy poznają kolejne etapy inwestycji z zakresem prowadzonych prac oraz będą mieli możliwość uzupełnić listę potencjalnych dostawców PGE. Spotkanie stworzy okazję do poznania poszczególnych projektów i podjęcia kontaktów roboczych na rzecz budowy przyszłych relacji biznesowych.
Warsztaty zostaną zrealizowane w formie transmisji wideo, co gwarantuje szeroki krąg dotarcia do zainteresowanych prezentacjami przedstawicieli PGE.
Termin: 18.06.2021 r. godz.: 10.00 – 12.30
Agenda wydarzenia:
10:00 – Przywitanie przez prowadzącego
10:05 – 10:20 „Potencjał rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce” – Prezes Zarządu PGE Wojciech Dąbrowski
- Branża offshore w Polsce i Europie – potencjał, strategie rozwoju – plany rządowe w tym zakresie (PEP2040, Plan Rozwoju Systemu Przesyłowego, Ustawa offshore).
- Przedstawienie założeń Programu Offshore Grupy PGE i planów strategicznych przy jego realizacji (Strategia Grupy PGE).
- Potencjał rozwoju poszczególnych branż wraz z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Podział na branżę: stoczniową, stalową, portową, usług bezpośrednich i pośrednich.
10:25 – 10:55 „Stan prac przy projektach morskich farm wiatrowych w PGE” – Prezes Zarządu PGE Baltica, Monika Morawiecka
- Status prac poszczególnych projektów Baltica.
- Podstawowe parametry techniczne Morskiej farmy wiatrowej Baltica.
- Kontrakty długoterminowe dla morskich farm wiatrowych – w jakich pakietach będzie prowadzona kontraktacja (element morskich farm wiatrowych).
11:00 – 11:15 Przerwa
11:15 – 11:45 Prezentacja portalu zakupowego PGE – Adam Domański, Dyrektor Departamentu Zakupów PGE
- Prezentacja Systemu Zakupowego GK PGE.
- Komunikacja na linii Wykonawca – Zamawiający.
- Kluczowe kroki przed składaniem ofert (proces rejestracji wykonawcy).
- Kluczowe kroki przy składaniu ofert.
- Wsparcie Wykonawców w razie problemów z obsługą Systemu Zakupowego GK PGE (Help Desk).
11:50 – 12:20 Porty i infrastruktura morska – Krzysztof Fuzowski, Wiceprezes Zarządu ds. operacyjnych, PGE Baltica
- Porty wymagane do obsługi morskich farm wiatrowych.
- Dialog prowadzony ws. portów instalacyjnych, portów serwisowych wiatrowych i jednostek pływających do ich obsługi.
12:20 Zakończenie warsztatów przez prowadzącego
Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza online, który wkrótce będzie dostępny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 czerwca 2021 r. do godziny 15.00.
Transmisja wydarzenia w języku polskim i angielskim.
W przypadku pytań związanych z wydarzeniem prosimy o kontakt z:
Agnieszka Pakuła, PGE Baltica, tel. 885 775 519, e-mail: agnieszka.pakula@gkpge.pl
Aleksandra Dziedzic, PGE SA, tel. 887 171 318, e-mail: aleksandra.dziedzic@gkpge.pl
Do zobaczenia 18 czerwca! Pamiętajcie o rejestracji, by nie przeoczyć tej niepowtarzalnej szansy!