fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Potrzeba nam nowej energii! Warsztaty dla wykonawców, poświęcone budowie elektrowni wiatrowych

Ostatnie wydarzenia wokół elektrowni w Bełchatowie czy kopalni w Turoszowie dowiodły, że bez względu na źródło inspiracji – dla jednych będzie to Krajowy Plan Odbudowy, dla innych europejski Zielony ład, wreszcie zapowiedź Polskiego Ładu – transformacja energetyczna jest koniecznością.

Warto przeczytać

Dostrzegli to organizatorzy i partnerzy Kongresu590, co znalazło konkretny wyraz w agendzie merytorycznej i inicjatywach wypracowanych w ramach tegorocznych spotkań. Potwierdziły to również liczne wypowiedzi gości Kongresu590 udzielone niżej podpisanemu, by wymienić jedynie Wojciecha Tomaszewskiego, Pawła Szczeszka, Henryka Spierewkę czy Artura Sobonia. Rzecz bowiem w tym, aby sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoi branża i cała polska gospodarka w wymiarze technologicznym, logistycznym, inwestycyjnym, wreszcie prawno-regulacyjnym i finansowym. 

W tym kontekście wypada nam wyrazić zadowolenie, że zapowiedziane podczas Kongresu590 inicjatywy zmierzające do podniesienia kompetencji polskich firm na rzecz realizacji inwestycji w energetykę odnawialną – mam nadzieje, że zorientowani w sprawie wybaczą ten skrót myślowy – stają się na naszych oczach realnym bytem. 

Za kilka dni – 18 czerwca w imieniu organizatorów – Grupy PGE oraz jej Prezesa   Wojciecha Dąbrowskiego, z którego inicjatywy przedsięwzięcie jest organizowane – mamy przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty dla wykonawców, poświęcone budowie elektrowni wiatrowych. Ich hasło przewodnie brzmi: „Wspólnie wykorzystajmy moc bałtyckiego wiatru i zmieńmy ją w energię elektryczną”. 

W ramach warsztatów ich uczestnicy poznają kolejne etapy inwestycji z zakresem prowadzonych prac oraz będą mieli możliwość uzupełnić listę potencjalnych dostawców PGE. Spotkanie stworzy okazję do poznania poszczególnych projektów i podjęcia kontaktów roboczych na rzecz budowy przyszłych relacji biznesowych. 

Warsztaty zostaną zrealizowane w formie transmisji wideo, co gwarantuje szeroki krąg dotarcia do zainteresowanych prezentacjami przedstawicieli PGE.  

Termin: 18.06.2021 r. godz.: 10.00 – 12.30 

Agenda wydarzenia: 

10:00 – Przywitanie przez prowadzącego  

10:05 – 10:20 „Potencjał rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce” – Prezes Zarządu PGE Wojciech Dąbrowski 

 • Branża offshore w Polsce i Europie – potencjał, strategie rozwoju – plany rządowe w tym zakresie (PEP2040, Plan Rozwoju Systemu Przesyłowego, Ustawa offshore). 
 • Przedstawienie założeń Programu Offshore Grupy PGE i planów strategicznych przy jego realizacji (Strategia Grupy PGE). 
 • Potencjał rozwoju poszczególnych branż wraz z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Podział na branżę: stoczniową, stalową, portową, usług bezpośrednich i pośrednich. 

10:25 – 10:55 „Stan prac przy projektach morskich farm wiatrowych w PGE” – Prezes Zarządu PGE Baltica, Monika Morawiecka  

 • Status prac poszczególnych projektów Baltica. 
 • Podstawowe parametry techniczne Morskiej farmy wiatrowej Baltica. 
 • Kontrakty długoterminowe dla morskich farm wiatrowych – w jakich pakietach będzie prowadzona kontraktacja (element morskich farm wiatrowych). 

11:00 – 11:15 Przerwa  

11:15 – 11:45 Prezentacja portalu zakupowego PGE – Adam Domański, Dyrektor Departamentu Zakupów PGE 

 • Prezentacja Systemu Zakupowego GK PGE. 
 • Komunikacja na linii Wykonawca – Zamawiający. 
 • Kluczowe kroki przed składaniem ofert (proces rejestracji wykonawcy). 
 • Kluczowe kroki przy składaniu ofert. 
 • Wsparcie Wykonawców w razie problemów z obsługą Systemu Zakupowego GK PGE (Help Desk). 

11:50 – 12:20 Porty i infrastruktura morska – Krzysztof Fuzowski, Wiceprezes Zarządu ds. operacyjnych, PGE Baltica 

 • Porty wymagane do obsługi morskich farm wiatrowych. 
 • Dialog prowadzony ws. portów instalacyjnych, portów serwisowych wiatrowych i jednostek pływających do ich obsługi. 

12:20 Zakończenie warsztatów przez prowadzącego 

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza online, który wkrótce będzie dostępny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 czerwca 2021 r. do godziny 15.00. 

Transmisja wydarzenia w języku polskim i angielskim.  

W przypadku pytań związanych z wydarzeniem prosimy o kontakt z: 

Agnieszka Pakuła, PGE Baltica, tel. 885 775 519, e-mail: agnieszka.pakula@gkpge.pl 

Aleksandra Dziedzic, PGE SA, tel. 887 171 318, e-mail: aleksandra.dziedzic@gkpge.pl 

Do zobaczenia 18 czerwca! Pamiętajcie o rejestracji, by nie przeoczyć tej niepowtarzalnej szansy! 

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!