fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19.5 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Narkokomunizm niszczy Kolumbię i doprowadził do eskalacji przemocy

Hiszpański polityk Hermann Tertsch uważa, że opinia publiczna i Europa nie mają dostępu do prawdziwego obrazu sytuacji w Kolumbii. Przekazy o sytuacji w Kolumbi są fałszywe i służą zniszczeniu demokracji w tym iberoamerykańskim państwie.

Warto przeczytać

O konieczność walki z narkokomunizmem, który próbuje zniszczyć demokrację w Kolumbii, apeluje do kolumbijskiego rządu Hermann Tertsch, wiceszef hiszpańskiej partii narodowo konserwatywnej VOX i wiceprzewodniczący frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy w Parlamencie Europejskim. Dostrzega równocześnie fakt, że sytuacja w tym kraju staje się coraz bardziej niepokojąca. Pierwotnie demonstracje i protesty były uzasadnione, gdyż płynęły z niezadowolenia społecznego. Obecnie jednak są wykorzystywane do niszczenia struktur państwa. 

Winna Wenezuela i FARC 

Europa jest oszukiwana. Dociera do niej, rozpętana przez media, influencerów i działaczy politycznych, kampania dyskredytowania rządu kolumbijskiego oraz sił bezpieczeństwa – uważa Tertsch. I ujawnia w udostępnionym na Twitterze wideo, kto naprawdę stoi za brutalną operacją prowadzoną w Kolumbii. Oskarża o to terrorystów z FARC i dyktaturę Wenezueli. To oni są prawdziwymi kreatorami i inicjatorami niepokojów. „Jesteśmy świadkami infiltracji przez agentów wewnętrznych, a także cudzoziemców, na rzecz wspólnej operacji naszego sąsiada Wenezueli. Wenezuelska dyktatura i kolumbijskie siły narkotykowe zadają poważny i niezwykle niebezpieczny cios kolumbijskiej demokracji” – mówi polityk. 

„Podręcznik zaczerpnięty z wydarzeń w Chile rok temu” 

Fałszywy przekaz, jaki otrzymuje świat zachodni, ma powodować, że zamiast potępiać, wpiera siły wywrotowe i paraliżuje możliwości opanowania sytuacji przez władze Kolumbii. Tertsch wskazuje na Forum São Paulo (konferencja lewicowych partii Ameryki Łacińskiej) i jej sprzymierzeńców w Europie, jako czynniki rozpowszechniające tę propagandową kampanię. Uważa, że to, co dzieje się obecnie w Kolumbii, przypomina Chile między październikiem 2019 r. a marcem 2020 r. Tam też przemoc eskalowała w ogromnym tempie. Twierdzi, że działania wyglądają jak wprost zaczerpnięte z podręcznika powstałego na podstawie tamtych wydarzeń. To podręcznik, którego celem jest „sparaliżowanie działań policji lawiną odurzenia i fałszywych wiadomości”. Wszystko to służy zaciemnieniu prawdziwej sytuacji i oszukaniu opinii publicznej.  

Swój apel polityk VOX kieruje nie tylko do rządu Kolumbii, na którego czele stoi Iván Duque Márquez, ale i do krajów Europy. „Państwo kolumbijskie nie może być zastraszane tymi operacjami i musi stawić czoła, wypełnić swoje obowiązki i nie pozwolić, aby te sytuacje ich przygniotły. Subkontynent zmierza w stronę bardzo poważnej sytuacji konfrontacyjnej, musimy pomóc demokracjom w Ameryce Łacińskiej, musimy walczyć z narkokomunizmem, który próbuje je zniszczyć” – mówi Tertsch. 

Hermann Tertsch to hiszpański dziennikarz, pisarz i publicysta, jako kandydat VOX, został posłem do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. Jest wiceprzewodniczącym EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy – grupa w Parlamencie Europejskim).  

Na podstawie: https://gaceta.es/actualidad/tertsch-alerta-de-la-situacion-real-en-colombia-la-democracia-esta-bajo-asalto-del-narcocomunismo-el-estado-debe-defenderse-20210507-1354/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię