fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19.5 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Skrajnie lewicowi radykałowie zaatakowali polityka Vox – donosi hiszpański portal LibertadDigital

David García, poseł Grupy Parlamentarnej Wspólnoty Walenckiej Vox i przedstawiciel formacji Abascal w Sądach Walencji, został znieważony i zastraszony.

Warto przeczytać

Agresorami była grupa piętnastu osób – skrajnie lewicowych radykałów z Wydziału Edukacji na Uniwersytecie w Alicante. 

Całe wydarzenie miało miejsce 28 maja, tuż po tym, gdy Macarena Olono, także związana z prawicową partią Vox, wzięła udział w dyskusji na temat obrony języka hiszpańskiego, zorganizowanym przez Radę Studentów Uniwersytetu w Alicante, co wywołało krytykę ze strony różnych grup studenckich.  

Po konferencji Olony García wraz z zastępcą krajowym Manuelem Mestre udali się do samochodu. Po drodze zostali zauważeni i zatrzymani przez grupę samozwańczych „antifas”. Pod adresem posła padło wiele obelg – Garcia został nazwany „sk…ysynem” i „pieprzonym faszystą”. Kazano mu się wynosić z Alicante. Napastnicy posunęli się nawet do poważnych gróźb, wykrzykując „zabijemy cię!”. 

Sytuacja stawała się coraz bardziej gorąca, polityk otrzymał kilka ciosów. 

Garcia nie przemilczał tych wydarzeń, opublikował informację o nich i potępił na swoich kontach w mediach społecznościowych. 

Na podstawie: 

https://www.libertaddigital.com/espana/2021-05-29/un-diputado-de-vox-agredido-por-radicales-de-extrema-izquierda-tras-un-acto-de-macarena-olona- en-alicante-6785007/ 

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły