fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Niemiecki gigant medialny Axel Springer: nie ma wśród nas miejsca dla przeciwników Izraela – raportuje „The Jerusalem Posts”

Podczas ostatniego spotkania pracowników Axel Springer dyrektor generalny Mathias Döpfner odniósł się do skarg pracowników na wywieszenie flagi izraelskiej przed siedzibą firmy w Berlinie.

Warto przeczytać

Dyrektor generalny domu medialnego Axel Springer Mathias Döpfner powiedział na ostatnim spotkaniu z pracownikami, że ci, którzy skarżyli się na wywieszenie izraelskiej flagi przed berlińską siedzibą wydawnictwa, mogą szukać nowej pracy. 

„Szczerze uważam, że każda osoba, która ma problem z tym, że w reakcji na antysemickie demonstracje przez tydzień wywieszaliśmy izraelską flagę, powinna poszukać nowej pracy” – powiedział podczas wideokonferencji z pracownikami z całego świata. 

Firma Axel Springer powstała w 1946 r. w Niemczech Zachodnich. To obecnie największy europejski wydawca cyfrowy. Ma w swoim portfolio takie tytuły jak „Bild”, „Die Welt”, „Business Insider”, „Politico Europe”, wiele innych czasopism i kanałów informacyjnych, a także Yad2 – największy izraelski portal ogłoszeniowy. 

„Wspieramy naród żydowski oraz prawo do istnienia państwa Izrael” – tak brzmi jedna z pięciu podstawowych wartości firmy Axel Springer, którą można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej. 

Podczas spotkania z pracownikami Döpfner przywołał skargi dotyczące wywieszenia flagi izraelskiej przed siedzibą firmy w Berlinie i wytłumaczył powód takiej decyzji. „Po tygodniach strasznych antysemickich demonstracji wywiesiliśmy w naszej siedzibie głównej obok flagi europejskiej, niemieckiej i berlińskiej – flagę izraelską, która wisiała przez tydzień w geście solidarności” – powiedział. „Nie akceptujemy takich agresywnych ruchów antysemickich”. 

Pojawiły się jednak komentarze pracowników, którzy narzekali, że nie chcą pracować dla firmy, która robi coś takiego, twierdził Döpfner. „Myślę więc, że to też jest dobra uwaga… Tacy ludzie nie pasują do tej firmy i jej wartości” – powiedział. „To bardzo proste”. 

Döpfner dodał, że niektóre ze skarg mają słuszne zastrzeżenia i z radością na nie odpowie. Jednak fundamentalny sprzeciw wobec solidaryzowania się z Izraelem jest nie do zaakceptowania. 

Axel Springer wystawiło flagę Izraela w maju po tym, jak w całych Niemczech doszło do antysemickich i propalestyńskich demonstracji. Część z nich obrała za cel synagogi, padło wiele antysemickich haseł, palono izraelskie flagi i atakowano żydowskie instytucje. 

„Wykorzystywanie takich demonstracji do głoszenia nienawiści wobec Żydów to nadużycie prawa do protestu” – skomentowała ówczesne wydarzenia niemiecka kanclerz Angela Merkel. „Każdy, kto szerzy antysemicką nienawiść, poczuje pełną moc prawa” – dodał niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer. 

Na podstawie: https://www.jpost.com/diaspora/antisemitism/german-media-giant-if-youre-anti-israel-dont-work-for-us-671526?utm_source=jpost.app.apple&utm_medium=share

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię