fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

„National Review” przytacza słowa senatora Rubio: marksizm żyje i zagraża Ameryce

„Jeśli chodzi o marksizm, Amerykanie często popełniają dwa błędy: wierzą, że jest to przede wszystkim teoria ekonomiczna i że jest martwa. Jednak te założenia są błędne” – powiedział senator Marco Rubio z Florydy. Jego zdaniem marksizm jest nadal żywy i propagowany przez różne amerykańskie instytucje: szkoły, uczelnie, organizacje rządowe. Przyjął tylko nazwę „polityki tożsamości” i „społecznej sprawiedliwości”.

Warto przeczytać

„Jeśli się z tym teraz nie zmierzymy, jeśli nie nazwiemy tego po imieniu, to zniszczy on ten kraj i wszystko, co uczyniło go wyjątkowym” – powiedział Rubio przed dwoma tysiącami konserwatywnych aktywistów i przywódców religijnych, którzy wzięli udział w konferencji „Wiara i wolność dla większości” na Florydzie.

„Marksizm nie jest martwy i nie jest teorią ekonomiczną” – kontynuował. „Marksiści zrozumieli już, do czego doprowadził marksizm na całym świecie, więc nie chcą już nazywać siebie marksistami. Znaleźli nowe określenia. Rzeczy, które brzmią łagodnie, przez co niemal się czujesz winny, występując przeciwko nim. Sprawiedliwość społeczna. Kto może być przeciwko sprawiedliwości społecznej? Kto może być przeciwko sprawiedliwości? Jednak to terminologia, którą wymyślili marksiści”.

Zdaniem Rubio celem marksizmu jest między innymi dzielenie ludzi. Stary marksizm występował przeciwko systemowi kapitalistycznemu, przeciwstawiał właścicieli firm ich robotnikom.

„Z marksistowskich pism wynikało, że jedynym sposobem, aby to naprawić, jest obalenie systemu” – powiedział Rubio. „Potrzebujemy rewolucji. Potrzebujemy rządu, który wszystko przejmie i uczyni sprawiedliwym. I potrzebujemy rządu, który pójdzie do byłych ciemiężców i sprawi, że przeproszą za to, kim są, a potem zostaną reedukowani, by stać się odpowiedzialnymi ludźmi”.

„Tego samego scenariusza chcą użyć dzisiaj marksiści, kładąc jednak większy nacisk na rasę i tożsamość” – mówił Rubio. Stąd tak wielki sprzeciw konserwatystów wobec wprowadzenia do szkół krytycznej teorii rasowej (critical race theory – krytycznej myśli społecznej zorientowanej na zagadnienie rasy, tożsamości rasowej i problemów z nimi związanych).

„Mówi się nam, że cała Ameryka została zbudowana na rasizmie, uprzedzeniach i złu. Nie chodzi o to, że rasizm i uprzedzenia są obecne w naszej historii, ale że na nich powstaliśmy” – powiedział Rubio. „To jest fundament naszego społeczeństwa, że jesteśmy nieodwracalnie przełamani w naszej historii, że system jest sfałszowany”.

Nowe krytyczne teorie społeczne zakładają, że mniejszości rasowe, kobiety i mniejszości seksualne są historycznymi ofiarami, a „jedyną odpowiedzią jest to, aby rząd wystąpił naprzód i stworzył sprawiedliwość, i uczynił wszystko sprawiedliwym, burząc obecny system” – powiedział Rubio. Jego zdaniem ta nowa ideologia została ideologiczną ortodoksją korporacyjnej Ameryki, szkół i przemysłu rozrywkowego. Wezwał do przeciwstawienia się jej, nawet jeśli „marksiści nie tolerują sprzeciwu”.

„W nowym marksizmie, jeśli podnosisz sprzeciw, zostajesz zakazany, anulowany, zwolniony, twój biznes jest bojkotowany i obrzucają cię najróżniejszymi obelgami” – stwierdził Rubio. „Więc rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie uznają, że łatwiej udawać zgodę i milczeć. Lecz marksiści na to właśnie liczą”.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię