fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.7 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (środa, 14 lipca) na świecie

Warto przeczytać

ŚWIAT – Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 187 mln ludzi na świecie, a ponad 4,04 mln zainfekowanych zmarło; wykonano około 3,5 mld szczepień przeciw Covid-19.

RZYM – Wizyta wicepremiera Jarosława Gowina, który przeprowadzi rozmowy z przedstawicielami rządu Włoch i biznesu. W pierwszym dniu wizyty spotka się z przedstawicielem federacji przemysłowców Confindustria i z polskimi przedsiębiorcami działającymi we Włoszech.

IRKUCK – Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski odbywa wizytę w Irkuckim Okręgu Konsularnym. Przewidziano spotkanie z przedstawicielami Polonii i polskiego duchowieństwa m.in. w Irkucku i Usolu Syberyjskim i wizytę w Wierszynie – wsi założonej przez polskich osadników na Syberii. Szef polskiej placówki w Moskwie odwiedzi miejsca pamięci związane z historią zesłań Polaków i z badaniami naukowymi prowadzonymi przez polskich zesłańców na Syberii.

BRUKSELA – Komisja Europejska zaprezentuje pakiet legislacyjny Fit for 55, który ma przystosować Unię Europejską do nowych celów klimatycznych związanych z przyjętym niedawno prawem klimatycznym.

PARYŻ – Narodowe święto Francji, w ramach obchodów zaplanowano tradycyjną defiladę na Polach Elizejskich.

NICEA – Piąta rocznica ataku terrorystycznego w Nicei, w którym zginęło 86 osób. W ramach upamiętnienia przemówienie wygłosi premier Jean Castex.

TEL AWIW – Zjednoczone Emiraty Arabskie otwierają swoją ambasadę w Tel Awiwie na mocy tzw. porozumień Abrahama. Izrael już pod koniec czerwca zainaugurował działalność swojej ambasady w Abu Zabi.

BANGKOK – Wirtualne spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), z udziałem sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena.

DUSZANBE – W stolicy Tadżykistanu spotkanie szefów dyplomacji krajów Szanghajskiej Organizacji Współpracy poświęcone sytuacji w Afganistanie.

GENEWA – Trwa 47. sesja Rady Praw Człowieka ONZ (do 15 lipca).

CANNES – Trwa 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy (do 17 lipca).(PAP)

akl/wr/

SourcePAP

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły