fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

7.5 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

„Gdyby to zależało od Borrella, dziś połowa Europy nadal byłaby zniewolona przez komunizm” – „La Gaceta” przytacza słowa Tertscha

Hermann Tertsch, eurodeputowany z VOX, potępił stosunek Unii Europejskiej do aktualnych wydarzeń na Kubie. Jego zdaniem służba zagraniczna UE pod kierownictwem Josepa Borrella odnosi się przychylnie do rządzącej na wyspie dyktatury.

Warto przeczytać

„Gdyby to zależało od Borrella i jego ambasadora na Kubie, dziś połowa Europy nadal byłaby zniewolona przez komunizm” – powiedział Tertsh na nagraniu wideo udostępnionym na Twitterze europejskiej grupy parlamentarnej VOX.

Jego zdaniem „blokada” jest iluzją, ponieważ w tej chwili (do 31 grudnia) reżim zezwala podróżnym na import żywności, środków czystości i leków bez limitów i opłat celnych. „Mamy tu kraj zamknięty w klatce, społeczeństwo zamknięte w klatce i torturowane, a UE się do tych tortur dokłada” – dodał.

Unia Europejska wyznaczyła też kolejnego ambasadora na Kubie. Ma nim zostać były przedstawiciel UE w Wenezueli, Isabel Brilhante Pedrosa. Nominację tę potwierdziła rzeczniczka Służby Działań Zagranicznych, jednak nowy ambasador obejmie swoją funkcję dopiero 1 września. Do tego czasu delegacją Unii w Hawanie kierować będzie dalej hiszpański komunista Alberto Navarro. Uważa on, że na Kubie nie rządzi dyktatura, zażądał też od prezydenta USA Joe Bidena zniesienia sankcji wobec reżimu w Hawanie, które zostały nałożone z powodu naruszania praw człowieka.

Sourcegaceta.es

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię