fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Anna Paluch o zmianach legislacyjnych w zakresie gospodarki odpadami

Anna Paluch, reprezentująca Klub Parlamentarny PiS, należy do najbardziej pracowitych posłów obecnej kadencji. Dość powiedzieć, że dotąd prowadziła 16 ustaw jako poseł sprawozdawca, a na horyzoncie jest kolejna – siedemnasta. Dotyczy ona rozszerzonej odpowiedzialności producenta w zakresie gospodarki odpadami. Jesteśmy umówieni z Panią Poseł na dłuższą rozmowę do kamery. Będzie ona poświęcona temu blokowi zagadnień. Na razie jednak tytułem zapowiedzi, krótka wypowiedź dotycząca obniżenia kosztów gospodarki odpadami.

Warto przeczytać

„8 lipca Sejm uchwalił 382 głosami »za« przy 14 głosach przeciwnych i 47 wstrzymujących – rządowy projekt Ustawy o zmianie ustawy, o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw” – poinformowała poseł Anna Paluch. 

„Projekt ten, którego byłam sprawozdawcą ma na celu obniżenie kosztów gospodarki odpadami przez m.in. doprecyzowanie przepisów dotyczących nieruchomości niezamieszkałych, umożliwienie indywidualnego rozliczania z selektywnej zbiórki odpadów mieszkańców lokali w budynkach wielolokalowych, co zachęci ich do segregowania odpadów. Projekt zwiększa elastyczność systemu gospodarowania odpadami, umożliwia jego dostosowanie do lokalnych warunków w konkretnej gminie. Wprowadza także górną granicę opłaty naliczanej „od ilości zużytej wody”. Dalsze zmiany w systemie gospodarki odpadami wprowadzi ustawa o rozszerzonej odpowiedzialności producenta, której projekt jest na rządowym etapie prac legislacyjnych. Przewiduję, że po przerwie wakacyjnej będziemy nad nim pracować w sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa” – powiedziała poseł Anna Paluch.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły