fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.2 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (środa, 28 lipca) na świecie

Warto przeczytać

ŚWIAT – Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 194,9 mln ludzi na świecie, a ponad 4,17 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 3,9 mld szczepień przeciw Covid-19.

RZYM – Prezes IPN Karol Nawrocki złoży wizytę w Rzymie i uda się na cmentarz wojenny 2. Korpusu Polskiego na Monte Cassino.

PARYŻ – Francuska minister obrony Florence Parly spotka się z izraelskim ministrem obrony Benim Gancem. Będą rozmawiać m.in. o programie szpiegującym Pegasus oraz kryzysie gospodarczym w Libanie i Iranie.

LONDYN – Rozpoczyna się odbywający się częściowo w formie zdalnej dwudniowy Globalny Szczyt Edukacyjny, którego celem jest zebranie 5 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat na edukację dzieci w krajach rozwijających się. Jego współgospodarzami są premier W. Brytanii Boris Johnson i prezydent Kenii Uruhu Kenyatta

NOWE DELHI – Sekretarz stanu USA Antony Blinken podczas wizyty w Indiach spotka się z premierem Narendrą Modim i ministrem spraw zagranicznych Subrahmanyamem Jaishankarem.

HANOI – Sekretarz obrony USA Lloyd Austin rozpoczyna oficjalną wizytę w Wietnamie, do 29 lipca.

LIZBONA – Pracownicy spółki IP obsługującej połączenia kolejowe w Portugalii rozpoczynają strajk. Protest, który ma potrwać do 8 sierpnia, będzie polegał na dwukrotnym wstrzymywaniu pracy na kilka godzin w ciągu każdego dnia strajku.

FUZHOU – 44. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w formie online; do 31 lipca.(PAP)

kib/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły