fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.7 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Włochy/ W 12 miastach manifestacje przeciwko wymogowi przepustek Covid-19

W 12 miastach Włoch, od Trydentu na północy po Palermo na Sycylii, odbyły się w środę wieczorem manifestacje przeciwników przepustek Covid-19, które od 6 sierpnia będą wymagane przy wstępie do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach i wielu innych miejsc.

Warto przeczytać

Rząd Mario Draghiego postanowił, że tzw. Green Pass będzie obowiązkowy przy wejściu także do kin, teatrów, siłowni, na basen, na imprezy sportowe i targowe oraz na zjazdy. Wymóg ten dotyczy wszystkich w wieku powyżej 12 lat, od którego można szczepić przeciwko Covid-19.

Podczas manifestacji w Rzymie skandowano “Wolność” i “Ręce precz od dzieci”. Do około tysiąca demonstrantów na Piazza del Popolo w Wiecznym Mieście dołączyło kilku parlamentarzystów koalicyjnej Ligi, by zaprotestować przeciwko dekretowi rządu, który współtworzą.

Media zauważają, że protesty, podobnie jak dzień wcześniej, nie zgromadziły licznych uczestników. W Mediolanie zebrało się na wiecu około 200 osób, które skandowały też hasła wymierzone w dziennikarzy.

Podczas manifestacji we włoskich miastach wznoszono okrzyki: “Green Pass to dyktatorska metoda”, “Wolni obywatele” i “Wolność od szczepionek”. (PAP)

sw/ ap/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły