fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.4 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Kongresmenka Demokratów aresztowana podczas protestów w budynku Senatu

Kongresmenka Joyce Beatty została aresztowana przez Policję Kapitolu w Hart Senate Office Building – jednym z budynków Senatu Stanów Zjednoczonych po tym, jak wprowadziła protestujących do środka. Zatrzymano także kilka innych osób – donosi „Breitbart”.

Warto przeczytać

Krótko przedtem, Demokratka opublikowała zdjęcia na swoich kontach w mediach społecznościowych, zapowiadając, że wraz z innymi będzie „maszerować do Senatu, aby przekazać mocny komunikat” o prawach wyborczych dla czarnoskórych kobiet. „Czarne kobiety domagają się »naszego« prawa do głosowania” – napisała w tweecie. 

Co dla kogo znaczy słowo „walka”

„Pozwólmy ludziom głosować”. „Walczcie o sprawiedliwość” – głosiły kolejne jej tweety. Zamieszczone przez Beatty słowo „walka” w przypadku Demokratów może oznaczać wiele rzeczy. „Gdy użył go prezydent Donald Trump, chcąc zasygnalizować zmianę w polityce i wybranych przywódcach, został oskarżony właśnie przez Demokratów o prowadzenie insurekcji. Podczas lutowego procesu o impeachment Trumpa po jego kadencji w Białym Domu, Demokraci odtworzyli celowo zmontowane wideo jego przemówienia z 6 stycznia 2020 r., pomijając jego wezwanie do zwolenników, aby »pokojowo i patriotycznie sprawić, by wasze głosy zostały usłyszane«” – przypomina „Breitbart”.

Demonstrowali w niedozwolonym miejscu

Zdjęcie Beatty ze skrępowanymi przez funkcjonariuszy rękami zamieścił w mediach społecznościowych Nicholas Wu, reporter „Politico”. Chwilę wcześniej udostępniono na Twitterze nagranie, na którym widać ją stojącą wraz z innymi aktywistami, skandującymi „zakończcie filibuster*!”.

Wkrótce, na koncie podpisanym jej imieniem, pojawiły się kolejne fotografie pokazujące moment wyprowadzania jej z budynku Senatu z rękami związanymi za plecami.

W swoim oświadczeniu dla Fox News Policja Kapitolu napisała, że „dziewięć osób zostało aresztowanych za demonstrowanie w niedozwolonym obszarze na terenie Capitol Grounds”.

W oświadczeniu poinformowano też, że „około godziny 15:30 Policja United States Capitol odpowiedziała na doniesienia o nielegalnej działalności demonstracyjnej”. „Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia, trzykrotnie ostrzeżono demonstrantów, aby się zatrzymali. Ci, którzy odmówili, zostali aresztowani za przestępstwo z paragrafu §22-1307 Code of the District of Columbia. Dwóch mężczyzn i siedem kobiet zostało przewiezionych do siedziby Policji Kapitolu w celu rozpatrzenia sprawy”.

Wśród nich była właśnie kongresmenka Joyce Beatty.

*Filibuster — stosowanie przez parlamentarzystów wszelkich środków prawnych, przewidzianych w konstytucji lub ustawach, w celu uniemożliwienia prowadzenia obrad lub uchwalenia ustawy przez parlament.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię