fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś – środa, 11 sierpnia – PAP:

Warto przeczytać

Kraj

—-

SEJM-POSIEDZENIE

Dziś Sejm zbierze się na jednodniowym posiedzeniu. Zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Porozumienie proponuje, aby katalog państw mających dostęp do rynku medialnego w Polsce obejmował państwa należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym Stany Zjednoczone. Informacje na bieżąco.

MON-BŁASZCZAK

Dziś o godz. 10 w Warszawie (ul. Okuniewska 1) minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak wręczy nagrody laureatom konkursu dla uczelni wojskowych na projekt nowego drona dla Wojska Polskiego. Planowane wystąpienie szefa MON. Informacje na bieżąco.

POGRZEB-JERZY-MATUSZKIEWICZ

Pogrzeb kompozytora, saksofonisty, jazzmana Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza odbędzie się dziś na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Nabożeństwo żałobne w Kościele Murowanym rozpocznie się o godz. 11.10. Muzyk zmarł w sobotę 31 lipca. Miał 93 lata. “Duduś” Matuszkiewicz – wielka osobistość polskiego jazzu był założycielem i liderem jednego z najważniejszych zespołów w powojennej historii tego gatunku muzyki – zespołu Melomani. Informacje na bieżąco.

PANDEMIA-KORONAWIRUS

W ciągu dnia informacje w związku z pandemią koronawirusa. Na bieżąco komunikaty: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także rządu i administracji z całego kraju. Informacje na bieżąco.

Zagranica

———

ŚWIAT-EPIDEMIE I ZARAZY

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 203,5 mln ludzi na świecie, a ponad 4,3 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 4,46 mld szczepień przeciw Covid-19. Informacje własne i agencyjne.

AFGANISTAN-MIĘDZYNARODOWA INTERWENCJA WOJSKOWA-KONFLIKTY ZBROJNE

Rozwój wydarzeń w Afganistanie, gdzie talibowie, wykorzystując wycofywanie się z kraju międzynarodowych sił wojskowych pod wodzą USA, w ramach podjętej ofensywy zdobywają kolejne obszary. Informacje agencyjne.

WATYKAN-PAPIEŻ-KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI

Audiencja generalna papieża Franciszka. Informacje własne.(PAP)

akl/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły