fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.4 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Radosław Sikorski uznał Unię Europejską za uczestnika Olimpiady. Fali krytycznych komentarzy przygląda się „Express”

Radosław Sikorski, wybitny euroentuzjasta i były polski minister spraw zagranicznych, wysunął w miniony czwartek nietypową sugestię. Na swoim profilu, na Twitterze opublikował zmodyfikowaną tabelę zdobywców medali olimpijskich, w której ujął Unię Europejską jako całość. W ten sposób znalazła się ona na szczycie z 224 medalami, spychając na drugie miejsce Chiny z 73 medalami, a na trzecie USA i Japonię. 224 unijne medale to suma medali zdobytych przez wszystkie państwa członkowskie.

Warto przeczytać

Sikorski opatrzył grafikę komentarzem „Taki mamy power jako Unia”. Anglojęzyczna wiadomość Sikorskiego spotkała się z dość agresywnym sprzeciwem w mediach społecznościowych. Ktoś wypunktował: „Zdajesz sobie sprawę, że głupio porównujesz ponad 2 tys. sportowców do około 400”. Inny internauta napisał: „Jeśli UE konkurowałaby jako jeden zespół, oznaczałoby to, że tysiące sportowców straciłoby szansę na rywalizację. Oznacza to również, że prawdopodobnie miałbyś mniej medali, ponieważ istniałaby większa szansa na to, że ktoś z zewnątrz prześcignie cię w wyścigu po jeden z nich (mniej szans na wygraną). Straszny pomysł”.

Trzeci komentarz głosił: „Jeśli chcesz mieć zespół UE, musisz najpierw przeprowadzić referendum w sprawie powstania Stanów Zjednoczonych Europy. Oczywiście nie zrobisz tego, bo wiesz, że zostanie ono odrzucone. Waszą jedyną szansą jest wymuszenie tego na mieszkańcach Europy”. Czwarty internauta skomentował: „Radek… jak myślisz, co po twoim tweecie czują wspaniali ludzie, którzy w rywalizacji reprezentowali swoje kraje, w tym Polacy?”.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię