fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.4 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Prezydent chwali postępy w modernizacji WP: wierzę, że całe wojsko zyska nowoczesny sprzęt

Prezydent Andrzej Duda wyraził w niedzielę zadowolenie z postępów w modernizacji Wojska Polskiego. Wierzę, że dzięki temu całe polskie wojsko zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt - powiedział prezydent podczas pikniku wojskowego w Teresinie na Mazowszu.

Warto przeczytać

Pikniki pod hasłem “Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” odbywają się w niedzielę w całym kraju z okazji święta Wojska Polskiego. W Teresinie prezydentowi towarzyszyli m.in. szef MON Mariusz Błaszczak i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Prezydent wyraził zadowolenie z postępów modernizacyjnych polskiej armii. Przypomniał, że proces ten zaplanowano do 2036 r. “Wierzę, że dzięki temu całe polskie wojsko zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt, nie tylko myślę o takim ciężkim sprzęcie, ogromnym, jak ten, który tutaj państwu żołnierze prezentują, ale myślę także o ich wyposażeniu osobistym – wszystkich tych elementach, które są im potrzebne, oczywiście także o wynagrodzeniach w wojsku” – powiedział prezydent.

Zaznaczył, że chodzi także o cywilnych pracowników armii. “To jest także niezwykle istotne, żeby ci ludzie, którzy służą ojczyźnie, którzy stoją na straży jej bezpieczeństwa, a więc naszego bezpieczeństwa, byli dobrze wynagradzani, mieli godne życie” – przekonywał Duda.

Zwrócił przy tym uwagę, że na pikniku w Teresinie dostępny jest także mobilny punkt szczepień i zachęcał, by zaszczepić się przeciwko COVID-19. “Im więcej spośród nas się zaszczepi, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że będzie rzeczywiście jakaś poważna, kolejna, czwarta fala zachorowań. Mam nadzieję, że będzie już ona relatywnie mała i że nie będziemy mieli z tego tytułu żadnych problemów, a przede wszystkim, że unikniemy wielu tragedii, które mogłyby się zdarzyć” – podkreślił prezydent.

Podziękował też żołnierzom, którzy byli dotychczas zaangażowani w realizację programu szczepień. “Sprawdzają się, trzeba tak powiedzieć. Sprawdzają się bardzo dobrze w każdej trudnej sytuacji” – zaznaczył Duda.

Nawiązując do zwycięskiej Bitwy Warszawskiej sprzed 101 lat, Duda powiedział, iż nie ma żadnych wątpliwości, że dzisiaj też mamy wspaniałych żołnierzy, którzy gdyby trzeba było, stanęliby w każdej chwili w naszej obronie. (PAP)

Autorki: Marta Rawicz, Marta Stańczyk

mkr/ mas/ robs/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię