fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (sobota, 21 sierpnia) w kraju

Dziś jest sobota, dwieście trzydziesty trzeci dzień roku. Wschód słońca o godz. 5.26, zachód o godz. 19.51. Imieniny obchodzą: Franciszek, Joanna, Wiktoria, Andrzej, Daniel oraz Maksymilian.

Warto przeczytać

210 lat temu w Reszlu, wchodzącym w skład Prus, wyrokiem sądu w Królewcu spalono na stosie Barbarę Zdunk, oskarżoną o podpalenia i czary; była to ostatnia tego rodzaju egzekucja w Europie.

77 lat temu zakończyła się bitwa pod Falaise z udziałem 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka.

66 lat temu w “Nowej Kulturze” ukazał się “Poemat dla dorosłych” Adama Ważyka.

33 lata temu w Warszawie urodził się Robert Lewandowski, piłkarz, wielokrotny reprezentant Polski, kapitan drużyny narodowej; podczas Euro 2016 awansował wraz z reprezentacją do ćwierćfinału; uczestnik Mistrzostw Świata w 2018 r.; zawodnik m.in. Lecha Poznań, Borussii Dortmund, a od 2014 r. Bayernu Monachium.

22 lata temu Krakowie zmarł Jerzy Harasymowicz, poeta.

31 lat temu w Warszawie zmarł Andrzej Zawada, himalaista; w 1980 r. kierownik polskiej wyprawy na Mount Everest (8848 m n.p.m.), zakończonej pierwszym w historii zdobyciem tego szczytu zimą.

14 lat temu gwałtowna burza – biały szkwał, który przeszedł nad mazurskimi jeziorami – spowodowała śmierć 12 żeglarzy. Wywróciło się około 40 jachtów i łodzi.

Newsroom PAP

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły