fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (wtorek, 24 sierpnia) PAP zapowiada:

Warto przeczytać

Kraj

RZĄD-BUDŻET
Rząd zajmie się dziś projektem ustawy budżetowej na 2022 r. Z przyjętych w czerwcu przez Radę Ministrów założeń makroekonomicznych do projektu budżetu, wzrost PKB w przyszłym roku ma wynieść 4,3 proc. w stosunku do 3,8 proc. w roku bieżącym. Ministrowie omówią również projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości, który ma ujednolicić przepisy dotyczące stosowania jednego formatu elektronicznego przy sporządzaniu sprawozdań finansowych przez emitentów. Ponadto rząd zajmie się projektem zmian w ustawach o ochronie środowiska i zarządzaniu emisjami gazów cieplarnianych, dostosowujących polskie prawo do europejskich regulacji dotyczących rejestru uwalniania i transferu zanieczyszczeń. Rząd omówi dziś także projekt uchwały w sprawie przyjęcia Planu dla Chorób Rzadkich, dotykających zwykle ok. 6-8 proc. populacji każdego kraju. Informacje na bieżąco.

PREMIER-PODLASKIE
Premier Mateusz Morawiecki będzie dziś przebywał z wizytą w województwie podlaskim, m.in. o godz. 15.50 zaplanowano spotkanie premiera z przedstawicielami Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji. Przewidziano wystąpienie Prezesa Rady Ministrów. O około godz. 17 zaplanowano briefing prasowy premiera przy przejściu granicznym w Kuźnicy. Informacje na bieżąco.

MZ-NIEDZIELSKI
Dziś o godz. 14 odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotycząca Planu dla Chorób Rzadkich. Udział w niej wezmą również dyrektor Instytutu dr n. med Tomasz Maciejewski oraz konsultant krajowa w dziedzinie pediatrii metabolicznej oraz kierownik Kliniki Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii IMID prof. Jolanta Sykut-Cegielska. Informacje na bieżąco.

PANDEMIA-KORONAWIRUS
W ciągu dnia informacje w związku z pandemią koronawirusa. Na bieżąco komunikaty: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także rządu i administracji z całego kraju. Informacje na bieżąco.

Zagranica

KIJÓW-GłOWY PAŃSTW-DUDA
Prezydent Andrzej Duda, który od niedzieli przebywa z wizytą w Kijowie, weźmie udział w uroczystościach z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy. Weźmie też udział w przekazaniu pomocy solidarnościowej dla Ukrainy. Będzie to m.in. sprzęt medyczny, mający pomóc w walce z pandemią Covid-19. Wśród gości – przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis i zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoana. Korespondencja własna.

KABUL-G7
Rozwój wydarzeń w Afganistanie, gdzie talibowie, wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem. Z inicjatywy premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona zbierze się online szczyt G7 poświęcony Afganistanowi. Informacje własne i agencyjne.

ŚWIAT-EPIDEMIE i ZARAZY
Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 211,9 mln ludzi na świecie, a około 4,43 mln zainfekowanych zmarło; wykonano około 4,94 mld szczepień przeciw Covid-19. Informacje własne i agencyjne.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły