fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Obrona podatku liniowego. Coraz więcej podpisów pod petycją do premiera

Poseł Zbigniew Girzyński zaapelował o podpisanie petycji w obronie podatku liniowego. Jednocześnie podkreśla zasługi Adama Abramowicza jako Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, inicjatora tej petycji.

Warto przeczytać

Zbigniew Girzyński: Adam Abramowicz to autentyczny głos polskich przedsiębiorców.

„Pana Adama Abramowicza poznałem w 2007 r., gdy został wybrany posłem na Sejm RP. Przez lata wspólnej pracy w parlamencie dał się poznać jako wytrawny znawca problemów gospodarczych ze szczególną troską traktujący niewielkie, rodzinne firmy” – napisał na Facebooku poseł na Sejm, dr hab. Zbigniew Girzyński.

„Z tym większą radością dowiedziałem się, że w 2018 r. pan premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców. Wbrew obawom, niektórych Adam Abramowicz szybko stał się niezależnym, jakże potrzebnym autentycznym głosem polskich, małych i średnich przedsiębiorców” – pisze dalej Girzyński.

Były już członek Prawa i Sprawiedliwości pisze o zagrożeniach związanych z planowanymi zmianami podatkowymi w „Polskim Ładzie”. Jego zdaniem uderzą one w małe firmy rozliczające się podatkiem liniowym.

„Dziś, gdy trwa dyskusja na temat założeń tzw. nowego ładu, jego głos jest szczególnie ważny. Odszedłem z PiS, podkreślając, że niektóre zawarte tam rozwiązania naprawdę uderzą w sposób niewyobrażalny w niewielkie, niekiedy jednoosobowe, rodzinne firmy. W szczególności sprzeciwiałem się realniej podwyżce podatku liniowego dla takich przedsiębiorców z 19 proc. do faktycznie 28 proc.” – podkreśla Girzyński.

„Jest jeszcze czas, aby z tych rozwiązań się wycofać. Mówi o tym pan rzecznik Adam Abramowicz w swoim apelu. Zachęcam także do podpisania się pod petycją w tej sprawie na jego stronie. Ja już to uczyniłem” – pisze poseł.

Małe, rodzinne firmy to diamenty polskiej gospodarki

„To są realne wyzwania, przed którymi stoi Polska, a nie jakieś mityczne spory o taką lub inną ideologię, które mają przykryć pustkę programową i utrwalać niepotrzebne podziały społeczne. Cenię państwowe przedsiębiorstwa nazywane niekiedy srebrami rodowymi, ale diamentami naszej gospodarki są małe, rodzinne firmy. Troska o ich kondycję musi być naszym priorytetem, jeśli nie chcemy obudzić się w rzeczywistości, gdzie będzie tylko dwóch pracodawców Państwo (administracja i spółki) oraz wielkie międzynarodowe korporacje” – zaznacza Girzyński w swoim apelu.

„Zachęcam do poparcia swoim podpisem apelu rzecznika małych i średnich przedsiębiorców pana Adama Abramowicza!” – przypomina członek sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Podpisz petycję w obronie podatku liniowego

 Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz w reakcji na propozycję zmian podatkowych w „Polskim Ładzie” uruchomił petycję w obronie podatku liniowego.

„»Polski Ład« nie może być wprowadzany kosztem polskich przedsiębiorców z sektora MŚP, w szczególności rozliczających się podatkiem liniowym. W 2019 r. było około 700 tys. takich firm w Polsce. Po zmianach podatek liniowy straci sens dla większości obecnie go płacących” – mówił Abramowicz.

„Podatek liniowy to jedno z większych osiągnięć środowiska przedsiębiorców po transformacji w 1989 r. Jest to prosty podatek, który służył rozwojowi wielu polskich firm” – podkreśli Rzecznik.

„Propozycje »Polskiego Ładu« związane z proporcjonalną do dochodu składką zdrowotną, nieodliczalną od podatku, podwyższa obciążenia publiczno-prawne przy tej formie opodatkowania o prawie 50 proc. Należy się temu sprzeciwić” – zaapelował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Petycję podpisało już prawie 40 tys. osób. Jeśli chcesz do nich dołączyć, petycję znajdziesz na stronie: https://rzecznikmsp.gov.pl/petycja/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię