fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Jawna tożsamość w trybie Google incognito?

Google pozwane o miliardy dolarów w USA. Tym razem chodzi o nieprawdziwe informacje związane z trybem incognito – donosi „Hispanidad”.

Warto przeczytać

W marcu tego roku kalifornijski sąd przyjął złożony jeszcze w minionym roku pozew przeciwko Google. Chodzi o naruszenie obowiązującego w tym stanie prawa prywatności. Powództwo wnosi o odszkodowanie w wysokości 5 mld dolarów za śledzenie aktywności użytkowników przez urządzenia pracujące w trybie incognito.

Podczas uruchamiania przeglądarki Google w trybie incognito, producent informuje: „Teraz możesz przeglądać strony prywatnie, tak aby inni użytkownicy tego urządzenia nie widzieli Twojej aktywności. Ale pobrane pliki, zakładki i elementy na liście do przeczytania zostaną jednak zapisane”. Ten komunikat najprawdopodobniej niedługo się zmieni. 

„El Economista”, który podjął trop za portalem 9to5google, twierdzi, że w kolejnych wersjach przeglądarek zostanie dokładnie wyszczególnione, co robi, a czego nie robi tryb incognito.

W ten sposób ujawnione zostaną faktyczne działania i intencje Google. Firma przyznała, że zasady działania tego trybu mogły nie być całkowicie jasne i zrozumiałe dla użytkowników. Szkoda, że do tych refleksji zmusił dopiero wielomilionowy pozew.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły