fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Błaszczak: sytuacja w Afganistanie to wyzwanie dla całego wolnego świata

Sytuacja, jaka ma miejsce teraz w Afganistanie, to wyzwanie dla całego wolnego świata; świadectwo Rahimy Jami jest niezwykle ważne, to wiadomości z pierwszej ręki - podkreślał w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak po spotkaniu z tą afgańską parlamentarzystką.

Warto przeczytać

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wspólnie z marszałek Sejmu Elżbietą Witek spotkali się w poniedziałek z afgańską parlamentarzystką Rahimą Jami, która znalazała sie w gronie osób ewakuowanych z Kabulu podczas niedawnej misji ewakuacyjnej polskich żołnierzy w Afganistanie. Po tym spotkaniu Błaszczak podkreślał, że sytuacja w Afganistanie jest niezwykle trudna.

Szef MON dziękował za 20 lat współpracy między polskim wojskiem a Afgańczykami. Podkreślał, że dzięki nim polski kontyngent “mógł wypełniać swoje działania w sposób właściwy”.

“Sytuacja, jaka ma miejsce teraz w Afganistanie, to wyzwanie dla całego wolnego świata. Polska, kiedy była taka potrzeba, zorganizowała kontyngent, wysłaliśmy żołnierzy, wysłaliśmy samoloty, by ewakuować wszystkich tych, którzy poczuli się zagrożeni, wszystkich którzy współpracowali z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy współpracowali z polską dyplomacją” – powiedział.

Przypomniał, że Polska pomagała też w ewakuacji współpracowników sojuszników z NATO.

Podkreślał, że informacje uzyskane od Jami to wiadomości z pierwszej ręki, jako że sprawowała ona mandat przez trzy kadencje i dokładnie zna warunki, w jakich znajdują się obecnie Afgańczycy. Mówił, że jej świadectwo “jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o przyszłość Afganistanu i całego wolnego świata”. (PAP)

autorzy: Wiktoria Nicałek, Krzysztof Kowalczyk

wni/ krz/ itm/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły