fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Google Cloud buduje podwodne systemy kablowe, które połączą Bliski Wschód z Europą oraz Azją – informuje „The Jerusalem Post”

Google zapowiedział powstanie dwóch podmorskich systemów kablowych łączących Bliski Wschód z Europą oraz Azją. Projekt realizowany będzie wraz z firmą Sparkle oraz innymi platformami komunikacyjnymi. Pierwszy kabel – „Blue” – łączyć ma Włochy, Francję, Grecję i Izrael, a drugi kabel – „Raman” – połączy Jordanię, Arabię Saudyjską, Dżibuti, Oman i Indie.

Warto przeczytać

Google chce zapewnić swoim klientom na całym świecie dostęp do stabilnych połączeń internetowych o dużej przepustowości. Podmorskie kable będą wyposażone w 16 par światłowodów. Ich uruchomienie zaplanowano już na 2024 r. W dalszej kolejności Google i partnerzy zamierzają promować rozszerzanie sieci w taki sposób, by możliwe było ich połączenie przy wykorzystaniu naziemnych aktywów sieciowych.

Nazwa kabla „Raman” pochodzi od Chandrasekhary Venkaty Ramana, indyjskiego fizyka i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1930 r., pierwszego Azjatę, którzy otrzymał to wyróżnienie w dziedzinie nauk ścisłych.

To kolejne z 18 inwestycji Google Cloud w kable podmorskie, które realizowane są na całym świecie. Do tej pory zrealizowano połączenia kablowe o nazwie Curry, Donut, Equiano, Firmina i Grasshopper. Oprócz tego Google tworzy systemy kablowe jako członek szerszych konsorcjów, w ten sposób powstały połączenia Echo, JGA, Indigo i Havfrue. 

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię