fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

6.4 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (piątek, 3 września) PAP zapowiada:

Warto przeczytać

Kraj

PREMIER – ŚLĄSKIE

Dziś premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwie śląskim. O godz 10.45 będzie uczestniczył w uroczystościach 41. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego w Jastrzębim Zdroju. O godz. 13.50 odwiedzi Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. Od godz. 15 będzie uczestniczył w uroczystości odsłonięcia zrekonstruowanych płaskorzeźb autorstwa Jana Reszki w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Informacje na bieżąco.

PREZYDENT – KRYNICA-ZDRÓJ

Dziś o o godz. 12.45 w Krynicy-Zdroju Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC CEE Regions&Cities w Krynicy-Zdroju. Informacje na bieżąco.

GRODZKI – KUJAWSKO-POMORSKIE

Dziś od godz. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki z wizytą w województwie kujawsko-pomorskim. O godz. 10.00 weźmie udział w konferencji prasowej, briefingu prasowym oraz otwarciu wystawy poświęconej Wiktorowi Kulerskiemu w Grudziądzu. Odwiedzi Jabłonowo Pomorskie, gdzy będzie uczestniczył w debacie samorządowej poświęconej aktualnym problemom rozwoju samorządności w Polsce. Informacje na bieżąco.

POROZUMIENIE JASTRZĘBSKIE – ŚLĄSKIE

W Jastrzębiu-Zdroju odbędą się dziś obchody 41. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego oraz powstania NSZZ Solidarność, z zapowiadanym udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Informacje na bieżąco.

PANDEMIA – KORONAWIRUS

W ciągu dnia informacje w związku z pandemią koronawirusa. Na bieżąco komunikaty: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także rządu i administracji z całego kraju. Informacje na bieżąco.

Zagranica

SŁOWENIA – DYPLOMACJA – UE
Nieformalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw UE w formule Gymnich, z Polski szef MSZ Zbigniew Rau. Wśród tematów rozmów znajdą się m.in.: sytuacja polityczna i bezpieczeństwa oraz przyszłe relacje UE z Afganistanem po objęciu władzy przez talibów oraz relacje między UE a Chinami oraz państwami Zatoki Perskiej. Ponadto Polska wraz z Litwą, Łotwą i Estonią zamierza podnieść kwestię presji migracyjnej na granicy zewnętrznej UE z Białorusią. Informacje własne.

AFGANISTAN – KRYZYS
Rozwój wydarzeń w Afganistanie, gdzie talibowie, wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem. Informacje agencyjne.

ŚWIAT – EPIDEMIE I ZARAZY
Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 218,7 mln ludzi na świecie, a ponad 4,54 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 5,3 mld szczepień przeciw Covid-19. Informacje własne i agencyjne.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły