fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (czwartek, 9 września) na świecie

Warto przeczytać

BUDAPESZT – Polska para prezydencka przebywa na Węgrzech. Pierwszym punktem wizyty jest spotkanie w czwartek z prezydentem Węgier Janosem Aderem. Najpierw prezydenci rozmawiać będą w cztery oczy, następnie zaplanowano rozmowy plenarne delegacji. Prezydent Duda spotka się także z premierem Węgier Viktorem Orbanem, a następnie z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Koverem. Wizyta pary prezydenckiej na Węgrzech zakończy się ceremonią odznaczenia prezydenta Dudy Krzyżem Wielkim z Łańcuchem i Złotopromienną Gwiazdą Węgierskiego Orderu Zasługi.

KABUL – Rozwój wydarzeń w Afganistanie, gdzie talibowie, wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem.

ŚWIAT – Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 222,9 mln ludzi na świecie, a ponad 4,6 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 5,5 mld szczepień przeciw Covid-19.

RZYM – Wizyta przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, który spotka się z premierem Włoch Mario Draghim.

WATYKAN – Briefing w biurze prasowym na temat podróży papieża Franciszka do Budapesztu na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego i na Słowację w dniach od 12 do 15 września.

BUDAPESZT – W stolicy Węgier trwa Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny (do 12 września). W jego trakcie można uczestniczyć w mszach świętych, modlitwach, wykładach oraz w wielu wydarzeniach towarzyszących. Kongres zakończy msza odprawiona przez papieża Franciszka.

SZTOKHOLM – Wizyta prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera z małżonką w Szwecji (do 9 września).

GRENOBLE – Sąd apelacyjny decyduje w sprawie siedmiu działaczy humanitarnych skazanych w 2018 r. za nielegalne pomaganie migrantom w przedostaniu się na terytorium UE.

WASZYNGTON – Wystąpienie prezydenta Joe Bidena na temat walki z wariantem Delta Covid-19.

TOKIO – Konferencja prasowa MAEA na temat uwolnienia do morza skażonej wody zgromadzonej w elektrowni jądrowej w Fukushimie.

KABUL – 20 lat temu w zamachu w Tacharze zginął Ahmed Szah Masud, “Lew Pandższiru”, bohater walk z armią radziecką i talibami.(PAP)

tebe/ kib/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły