fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.4 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (czwartek, 16 września) PAP zapowiada:

Warto przeczytać

Kraj

—-

SEJM-POSIEDZENIE-USTAWY

Dziś Sejm kontynuuje posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Ponadto Sejm ma przeprowadzić drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, który ma na celu wyeliminowanie sytuacji, w której przedsiębiorcy prowadzący placówki handlowe omijali zakaz handlu w niedziele powołując się na posiadanie statusu placówki pocztowej. Posłowie wysłuchają też informacji bieżącej “w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia”. Informacje na bieżąco. 

PREZYDENT-DUDA-ADAMCZYK-ŚWINOUJŚCIE

Prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk złożą dziś wizytę na terenie budowy tunelu w Świnoujściu. Planowana jest wypowiedź prezydenta dla mediów. Informacje na bieżąco. 

PREZYDENT-DUDA-ZAMEK-KRÓLEWSKI

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą dziś udział w uroczystej gali z okazji 50. rocznicy rozpoczęcia odbudowy Zamku Królewskiego. Informacje na bieżąco. 

OCHRONA-ZDROWIA

Dziś o godz. 12.15 rozpocznie posiedzenie Zespół Trójstronny, na którym omawiane będą kwestie m.in. wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Spotkanie odbędzie się w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog” w Warszawie. Informacje na bieżąco. 

PANDEMIA-KORONAWIRUS

W ciągu dnia informacje w związku z pandemią koronawirusa. Na bieżąco komunikaty: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także rządu i administracji z całego kraju. Informacje na bieżąco.

Zagranica

———

NIEMCY-PARLAMENT

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki z oficjalną wizytą w Niemczech; do piątku. Pierwszego dnia wizyty Grodzki spotka się w Poczdamie z premierem Brandenburgii Dietmarem Woidke, odwiedzi także biuro Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w tym mieście. Informacje własne.

UE-PE

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego głosowanie w sprawie rezolucji pt. “Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce”. Informacje własne.

AFGANISTAN-KRYZYSY

Rozwój wydarzeń w Afganistanie, gdzie talibowie, wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem. Doniesienia agencyjne.

ŚWIAT-EPIDEMIE I ZARAZY

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 226,3 mln ludzi na świecie, a około 4,66 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 5,7 mld szczepień przeciw Covid-19. Informacje własne i agencyjne.

FRANCJA-NIEMCY

Prezydent Francji Emmanuel Macron podejmuje roboczym obiadem kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Informacje własne i agencyjne.

BUŁGARIA-PARLAMENT

Prezydent Bułgarii Rumen Radew ogłosi skład nowego tymczasowego rządu, który będzie sprawował władzę do wyznaczonych na 14 listopada przedterminowych wyborów parlamentarnych, trzecich w tym roku. Informacje własne.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły