fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.2 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Kryzys wolności w USA

Mark Levin: Amerykanie mają dziś mniej wolności niż przed wojną o niepodległość – słowa dziennikarza relacjonuje „Breitbart”.

Warto przeczytać

„Stany Zjednoczone mają dziś mniej wolności niż przed wojną o niepodległość” – powiedział niedawno Mark Levin, gospodarz programu „Life, Liberty & Levin” emitowanego na antenie telewizji Fox News Channel.

Levin, który jest także autorem książki „American Marxism”, ostro skrytykował 19 republikanów zasiadających w amerykańskim Senacie, którzy zagłosowali za przyjęciem ustawy infrastrukturalnej. „Myślałem o tym przed występem. Czy zdajecie sobie sprawę, że pod wieloma względami mamy dziś mniej wolności niż przed wojną o niepodległość?” zapytał na antenie Levin. „Spójrzcie na podatki. To jest katastrofa. Pomyślcie, jak wyglądały przed wojną o niepodległość. Spójrzcie na reprezentację. Czy dzisiaj mamy reprezentację? Czy próbowałeś ostatnio spotkać się ze swoim członkiem Kongresu? To niemożliwe. A jeśli już spotkasz swojego przedstawiciela, co mu powiesz? Uchwalają 2700 stron zbiorczego projektu ustawy o wydatkach i robią to w środku nocy. Nie macie pojęcia, co jest w tych ustawach. To mniejsza wolność niż ta, którą mieliście, kiedy nie mieliśmy reprezentacji. Pora to powiedzieć wyraźnie: możecie głosować, ale nie możecie już o niczym wiedzieć. I to jest wielka ironia tego, co ma dziś miejsce”.

„Partia Demokratyczna zdecydowała, że przejmie kontrolę nad tym krajem, i zamierza przejąć kontrolę nad społeczeństwem i każdym aspektem tej kultury” – mówił dalej Levin. „I robi to kawałek po kawałku. Doszli do momentu, w którym albo się odegramy, albo stracimy kraj. Czy to zbyt wiele, by prosić 19 republikanów z Senatu Stanów Zjednoczonych, którzy sprzedali co najmniej połowę narodu amerykańskiego, by głosowali we właściwy sposób? Spójrzcie na założycieli tego kraju; postawili oni na szali swoje życie i majątek. Wszystko, o co prosimy polityków, to głosowanie we właściwy sposób, a oni nie potrafią tego zrobić, odkąd republikanom przewodniczy Mitch McConnell. Trzydziestu postąpiło słusznie, ale McConnell przewodzi mniejszości – 19 reprezentantom. I to on pomógł przepchnąć to, co będzie masową ekspansją już i tak ogromnego państwa opiekuńczego. Większość naszych praw nie jest już tworzona przez Kongres. Są one tworzone przez to ogromne państwo opiekuńcze – niewybieralnych biurokratów, których są miliony, którzy pracują w sojuszu z Partią Demokratyczną”.

Levin ocenił też, że „republikanie McConnella”, którzy głosowali po myśli demokratów „przygotowali drogę dla masowej transformacji Ameryki, która sprawi, że Nowy Ład FDR będzie wyglądał jak spacer po parku”.

„Czy głosowanie we właściwy sposób było zbyt wielką prośbą do tych 19 republikanów w Senacie?” – pytał ponownie. „Nie prosiliśmy ich o walkę z Koroną Brytyjską. Nie prosiliśmy ich, by postawili na szali swój majątek. Poprosiliśmy ich, aby głosowali we właściwy sposób. Zamiast tego mas sprzedali”.

„Tak, byliśmy bardziej wolni przed wojną o niepodległość niż jesteśmy dzisiaj” – konkludował Levin.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły