fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

26.1 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

To nie jest podatek przychodowy – oświadcza Rzecznik MŚP i składa konkretne propozycje

Rzecznik MŚP sceptyczny wobec ewentualności wprowadzenia podatku przychodowego

Warto przeczytać

W odpowiedzi na nasze pytanie skierowane do biura prasowego w kwestii stanowiska Rzecznika MŚP w stosunku do rozważanego przez Ministerstwo Finansów, wprowadzenia podatku przychodowego dla przedsiębiorców, otrzymaliśmy odpowiedź następującej treści:

„Propozycja Ministerstwa Finansów to nie jest podatek przychodowy. To jest ustalenie minimalnego CIT na poziomie 0,4 proc. od przychodu. Martwi nas tryb wprowadzenia tego rozwiązania podatkowego. Został on dodany do projektu już po zakończeniu procesu konsultacji społecznych. Tym samym nie było stosownego czasu na jego dogłębne przeanalizowanie. W tzw. Dziesiątce Rzecznika MŚP postuluję okres co najmniej 6-miesięcznego vacatio legis dla tego typu daleko idących reform dla przedsiębiorców.

Dlatego to rozwiązanie, jak i inne proponowane w „Polskim Ładzie”, powinny wejść w życie dopiero od 2023 r., a ten czas powinien być poświęcony na przeanalizowanie skutków nowych rozwiązań. Jeśli chodzi o merytoryczną ocenę tej propozycji, to postulujemy, aby całkowicie wyłączone od obowiązku płacenia tego podatku były firmy z sektora MŚP.

Dzisiejsze wyłączenia nie gwarantują tego w pełni, dlatego należy dodać jeszcze jedno wyłączenie, które powoduje brak płatności podatku przez firmy osiągające przychody poniżej 50 mln euro rocznie” – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły