fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19.5 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dziś (poniedziałek, 27 września) PAP zapowiada:

Warto przeczytać

Kraj

—-

NIEDZIELSKI-BRIEFING

Dziś o godz. 11 w Kielcach odbędzie się briefing prasowy ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Informacje na bieżąco.

MKDNiS-GLIŃSKI 

O godz. 11 w Warszawie nastąpi ogłoszenie wyników programu “Sportowa Polska”, z udziałem ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego. Informacje na bieżąco.

MKiŚ-KURTYKA-GAZOWNICTWO 

O godz. 13.30 w Warszawie odbędzie się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy NFOŚiGW a Polską Spółką Gazownictwa, z udziałem m.in. ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki. Informacje na bieżąco.

MSWiA-KAMIŃKSI-MON-BŁASZCZAK-STAN WYJĄTKOWY-GRANICA POLSKO-BIAŁORUSKA 

Dziś o godz. 14 rozpocznie się posiedzenie sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, podczas której szef MSWiA oraz minister obrony narodowej przedstawią informację o sytuacji panującej na granicy polsko-białoruskiej w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Informacje na bieżąco.

POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE-ROCZNICA-OBCHODY

Dziś wypada 82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji zaplanowano obchody w wielu miastach w Polsce. O 14.00 wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, w imieniu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, weźmie udział w uroczystościach przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej na rogu ulic Wiejskiej i Matejki w Warszawie. W Gdańsku Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci wojenni, samorządowcy, żołnierze i harcerze uczczą 82. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym o godz. 17.00. Uroczystości w Krakowie odbędą się w południe na pl. Matejki, przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Informacje na bieżąco.

MI-ADAMCZYK-LOTNISKO-KRAKÓW 

Dziś w krakowskim porcie lotniczym, drugim co do wielkości lotnisku w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, zainaugurowana zostanie rozbudowa płyty postojowej dla samolotów.

Dzięki przedsięwzięciu powstanie do 15 dodatkowych stanowisk dla samolotów kodu C, czyli najpopularniejszych maszyn typu np. boeing B737. W konferencji prasowej weźmie udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Informacje na bieżąco.

PANDEMIA-KORONAWIRUS

W ciągu dnia informacje w związku z pandemią koronawirusa. Na bieżąco komunikaty: Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także rządu i administracji z całego kraju. Informacje na bieżąco.

Zagranica 

———

NIEMCY-WYBORY-PARLAMENT

Sytuacja w Niemczech po niedzielnych wyborach do Bundestagu, które wygrała socjaldemokratyczna SPD zdobywając 25,7 proc. głosów i wyprzedzając chadecką unię CDU/CSU – 24,1 proc. Informacje własne i agencyjne.

CZECHY-ENERGIA

W Pradze spotkanie ministra klimatu Janusza Kurtyki z ministrem środowiska Czech Richardem Brabcem w sprawie elektrowni Turów. Informacje własne.

AFGANISTAN-KRYZYSY

Rozwój wydarzeń w Afganistanie, gdzie talibowie, wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem. Doniesienia agencyjne.

ŚWIAT-EPIDEMIE I ZARAZY

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 231,8 mln ludzi na świecie, a ponad 4,74 mln zainfekowanych zmarło; wykonano ponad 6 mld szczepień przeciw Covid-19. Informacje własne i agencyjne.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły