fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.7 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Mieszkanka Bogatyni: decyzje TSUE uderzają w nasze poczucie spokoju i normalnego życia

Tu od wielu lat wszystko jest związane z kopalnią Turów, którą teraz ktoś próbuje zamknąć z niezrozumiałych przyczyn - powiedziała PAP w sobotę mieszkanka Bogatyni. Decyzje TSUE uderzają w nasze poczucie spokoju i normalnego życia. - dodała.

Warto przeczytać

Pani Iza jest pracownikiem służby zdrowia w Bogatyni i ma zdecydowany pogląd na temat próby zamykania czy ograniczania wydobycia węgla w kopalni Turów.

„Tu od wielu lat wszystko jest związane z kopalnią Turów, którą teraz ktoś próbuje zamknąć z niezrozumiałych dla nas przyczyn. To wszystko uderza w nasze poczucie spokoju i normalnego życia. Tutaj wszyscy są związani z pracą w kopalni” – powiedziała.

Jej zdaniem, Czesi ze swoimi protestami w sprawie kopalni i braku wody na swoim terenie z powodu jej ewentualnego działania nie są szczerzy i nie mają racji. „Zaczynają taką walkę w ramach dobrych obecnie sąsiedzkich stosunków, która różnie się może skończyć” – dodała pielęgniarka.

Trybunał Sprawiedliwości UE postanowił w zeszłym tygodniu, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Po tej decyzji rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że polski rząd nie zamknie kopalni w Turowie.(PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ pat/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły