fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.4 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dyskretne ładowanie bez styku

„El Economista” o „niewidzialnej” ładowarce bezprzewodowej firmy Ikea

Warto przeczytać

Gazeta „El Economista” zamieściła na swoich łamach recenzję ładowarki indukcyjnej wyprodukowanej przez firmę Ikea. Będzie ona dostępna dla europejskich użytkowników już w październiku tego roku.

Stacja dokująca zajmuje zazwyczaj miejsce na biurku i pod wieloma względami jest niewygodna. Problem rozwiązała Ikea, która zaprezentowała na rynku unikalną jej wersję. Sjömärke (tak nazywa się nowa ładowarka indukcyjna) i nie stawia się jej na stole, jako podstawy do ładowania, tylko umieszcza pod blatem. Została ona zaprojektowana tak, by być niewidoczna.

Obecnie w przypadku większości najnowocześniejszych urządzeń pojawiających się na rynku, takich jak smartfony, słuchawki, urządzenia typu wearables, czy nawet nowe Kindle – będziemy mieć do czynienia z ładowaniem bezprzewodowym. Jednak korzystając z nich, musimy używać stacji dokującej. Nie dość, że postawiona na blacie biurka może zajmować miejsce i przeszkadzać, to jest też łatwa do uszkodzenia, gdy niechcący się ją przewróci, czy wręcz zrzuci na podłogę. Produkt firmy Ikea, o trudnej do wymówienia nazwie Sjömärke, rozwiązuje ten problem. Jest może urządzeniem brzydszym od przeciętnej ładowarki bezprzewodowej, ale nie ma to znaczenia, gdyż umieszczone pod stołem staje się niewidoczne dla przebywających w pomieszczeniu osób.

Sjömärke przyklejone paskami samoprzylepnymi z drugiej strony blatu i całkowicie ukryte przed wzrokiem jest w stanie zasilić każde urządzenie z opcją ładowania indukcyjnego, które postawimy na biurku, gdyż w tym przypadku ładowarka i urządzenie nie muszą znajdować się obok siebie.

Blat mebla nie staje się jednak jedną wielką ładowarką. Zasilany sprzęt trzeba postawić w obszarze tuż nad ładowarką, a żeby to miejsce zaznaczyć, dołączona jest naklejka, na której należy położyć telefon. Trzeba też pamiętać, że nie każdy stół będzie się nadawać, gdyż prąd nie będzie w stanie „przejść” przez masywniejszy blat. Powinien on być grubości od 8 do 22 mm.

Sjömärke jest dość standardową ładowarką bezprzewodową. Urządzenie używa standardu Qi, co sprawia, że jest kompatybilne z wieloma urządzeniami, ma jednak moc zaledwie 5W. Nie można więc liczyć na to, że bateria smartfona zostanie szybko naładowana. Sjömärke nie korzysta też z technologii MagSafe czy bezprzewodowego ładowania jak Realme. To sprawia, że brak jest magnesów, które by użytkownika prowadziły i poprawiały szybkość ładowania. 

Sprawdzi się jednak w przypadku, gdy cenimy sobie estetykę pokoju. Ikea, w swoich rozwiązaniach technologicznych koncentruje się na tym, by tego typu sprzęty znikały z pola widzenia. Tak jest też w przypadku ukrytego oczyszczacza powietrza, wprowadzonego latem tego roku na rynek.

Sjömärke można będzie kupić w Europie już w październiku. Ma kosztować 29,99 euro.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię