fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

USA dotrzymają zobowiązań

Amerykanie są gotowi „stłumić” chińską inwazję na Tajwan – informuje „Taipei Times”

Warto przeczytać

Zastępca Sekretarza Obrony USA Kathleen Hicks zapowiedziała, że Amerykanie są w stanie „stłumić” ewentualną inwazję Chin na Tajwan.

Kathleen Hicks podczas internetowego forum zorganizowanego przez Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych podkreśliła amerykańskie zaangażowanie w zwiększanie zdolności obronnych Tajwanu. Zapytana o reakcję USA w razie ataku Chin na Tajwan, odpowiedziała, że Waszyngton przez cały czas monitoruje sytuację w tym rejonie.

„Dysponujemy znaczną zdolnością bojową w tym regionie, co pozwoli nam stłumić każde zagrożenie tego typu. Oczywiście mamy dobre relacje z Tajwanem. Mamy wobec nich zobowiązania trwające od lat 70.” – powiedziała Hicks.

Stany Zjednoczone działają głównie na rzecz zwiększenia zdolności obronnej Tajwanu, której celem jest odparcie ewentualnej chińskiej inwazji. „Zdolność Tajwańczyków do skutecznej obrony znacząco studzi wrogie zamiary Chin” – powiedziała zastępczyni sekretarza obrony.

Stany Zjednoczone utrzymują ścisłą współpracę ze wszystkimi swoimi sojusznikami, w tym z Tajwanem, który jest państwem demokratycznym i ma silnie rozwinięty sektor produkcji półprzewodników. „Mamy interes w tym, aby demokracje mogły się rozwijać” – dodała Hicks.

Morris Chang, założyciel firmy Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, podkreślił, że ten największy na świecie producent układów scalonych ma znaczącą wartość geopolityczną.

Podczas ostatniego przedłużającego się niedoboru półprzewodników na globalnych rynkach Taiwan Semiconductor Manufacturing Co brał udział w kilku szczytach producentów półprzewodników odbywających się w Białym Domu, których celem było rozwiązanie spowodowanego tym niedoborem kryzysu w produkcji m.in. samochodów.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły