fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.7 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Dwie firmy zainteresowane dzierżawą terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia

Dwie firmy - International Container Terminal Services oraz Gdynia Container Terminal - złożyły wstępne oferty w przetargu na nowego operatora terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia - poinformował w poniedziałek PAP Maciej Krzesiński z Portu Gdynia.

Warto przeczytać

“Obaj oferenci to firmy o niezwykle dużym doświadczeniu w obsłudze ładunków morskich, ze szczególnym uwzględnieniem ładunków skonteneryzowanych” – podkreślił dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia Maciej Krzesiński.

International Container Terminal Services z siedzibą w Manili (Filipiny) jest właścicielem Baltic Container Terminal (Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego) w Gdyni, a Gdynia Container Terminal to działający w sąsiedztwie BCT operator należący do spółki Hutchison.

“Kolejnym etapem będzie analiza przedłożonych dokumentów, decyzja o dopuszczeniu do postępowania i negocjacje. Po tym etapie oferenci zostaną poproszeni o złożenie ostatecznych ofert i na ich podstawie zostanie wybrany zwycięzca postępowania. Przewidujemy, że całość powinna zostać zakończona podpisaniem umowy w okolicach końca pierwszego kwartału przyszłego roku” – podał Krzesiński.

Przeznaczeniem terminalu, na który władze Portu Gdynia szukają dzierżawcy, będzie obrót portowo-morski ładunków drobnicowych ze szczególnym uwzględnieniem przeładunku i składowania kontenerów, prowadzenia Tymczasowego Terminalu Instalacyjnego (TTI) morskich farm wiatrowych tj. rozładunku, składowania, wstępnego montażu oraz załadunku komponentów morskich turbin wiatrowych do montażu.

W sprawie przetargu na nowego operatora terminalu do władz gdyńskiego portu pisali ostatnio przedstawiciele związku zawodowego działającego w terminalu BCT. Zdaniem związkowców, postępowanie przetargowe trwa zbyt długo, a zmiana operatora będzie się wiązać ze zwolnieniami pracowników. (PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ mmu/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły