fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.7 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Sejm/ Za uchwałą o solidarności ws. ochrony polskich granic PiS, PSL i Konfederacja; wstrzymała się KO; przeciw Lewica

Za uchwałą o solidarności ws. ochrony polskich granic opowiadał się w środowym głosowaniu PiS, PSL, Konfederacja; Porozumienie, Kukiz'15 i Polskie Sprawy. Klub KO w większości wstrzymał się od głosu, przeciw była Lewica. W większości udział w głosowaniu nie wzięli posłowie Polski 2050.

Warto przeczytać

Sejm przyjął w środę uchwałę o solidarności ws. ochrony polskich granic. W głosowaniu wzięło udział 417 posłów; “za” było 259 posłów, przeciw 60, od głosu wstrzymało się 98 posłów, nie głosowały 43 osoby.

Uchwałę poparło 222 posłów PiS (przeciw były 2 osoby, 4 posłów nie głosowało). Za głosowało także 18 posłów KP-PSL (6 nie brało udziału w głosowaniu). Uchwałę poparło także 5 posłów Konfederacji (1 poseł był przeciw, 5 nie głosowało); 4 posłów Porozumienia (1 osoba nie głosowała); 3 posłów Kukiz’15 (1 osoba nie głosowała), 4 posłów koła Polskie Sprawy i 2 posłów niezrzeszonych (1 osoba nie głosowała).

Większość posłów Koalicji Obywatelskiej – 94 osoby – wstrzymało się od głosu (za była 1 osoba, przeciw 14, a 17 nie głosowało).

Przeciw uchwale było: 43 posłów Lewicy (3 osoba wstrzymały się, 1 nie głosowała).

7 posłów Polski2050 nie brało udziału w głosowaniu (1 osoba wstrzymała się od głosu).

W uchwale napisano m.in., że: “reżim Alaksandra Łukaszenki zaatakował Polskę wykorzystując sprowadzone przez siebie tysiące migrantów do szturmu na granice Rzeczypospolitej Polskiej”. “Od wielu lat nasze państwo nie stało przed tak dużym zagrożeniem swojego bezpieczeństwa i integralności granic. W chwili próby Sejm Rzeczypospolitej wyraża w tej sprawie solidarność z polskim rządem wraz ze wszystkimi instytucjami państwa polskiego i osobami zaangażowanymi w obronę Polski i Polaków” – głosi przyjęta uchwała.

Napisano też m.in. że “Sejm RP wyraża również wdzięczność lokalnej społeczności i wszystkim, którzy udzielają wsparcia naszym służbom na polskiej granicy oraz niosą pomoc humanitarną ofiarom kryzysu, za który pełną odpowiedzialność ponosi rząd Białorusi”. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ par/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły