fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19.5 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Węgry/ Orban rozmawiał z szefem hiszpańskiej partii Vox o europejskim sojuszu konserwatystów

Stworzenie europejskiego sojuszu konserwatystów było jednym z tematów spotkania premiera Węgier Viktora Orbana z szefem hiszpańskiej, konserwatywnej partii Vox Santiago Abascalem w środę w Budapeszcie – podał rzecznik Orbana, Bertalan Havasi.

Warto przeczytać

Podczas spotkania omówiono kolejne kroki niezbędne do utworzenia europejskiego sojuszu partii konserwatywnych. Rozmawiano też o wspólnej wizji europejskiej przyszłości, o obronie granic, suwerenności narodowej i rodzin oraz o wspólnym wystąpieniu europejskiej prawicy przeciwko globalistycznej lewicy.

Na spotkaniu, w którym wzięła też udział m.in. węgierska minister ds. rodzin Katalin Novak, podkreślono, że przedstawiciele Vox zawsze popierają Węgry w Brukseli i zabrali głos także wtedy, gdy w Budapeszcie przebywała z wizytą delegacja Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego.

Havasi przypomniał, że Orban po raz ostatni rozmawiał o utworzeniu europejskiego sojuszu politycznego z szefem włoskiej Ligi Matteo Salvinim i premierem Polski Mateuszem Morawieckim podczas wideokonferencji 3 listopada, zaś 3 i 4 grudnia będzie przebywał w Warszawie na zaproszenie PiS wraz z przedstawicielami innych partii, które podpisały w lipcu deklarację o współpracy.

2 lipca szefowie partii – PiS, Braci Włochów, Ligi, Voxu, Fideszu, Zjednoczenia Narodowego i kilkunastu innych partii centro-prawicowych z Bułgarii, Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Holandii, Litwy i Rumunii – podpisali deklarację o współpracy w celu głębokiej reformy UE poprzez powrót do idei, które legły u jej podstaw z suwerenną rolą narodów europejskich.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ mal/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły