fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

7.5 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Premier jest w drodze do Tallina

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w niedzielę rano z premier Estonii Kają Kallas ws. kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Jak przekazała Kancelaria Premiera, szef rządu jest w drodze na spotkanie.

Warto przeczytać

Jak przekazała w niedzielę rano kancelaria premiera, szef rządu jest w drodze do Tallina, gdzie spotka się z premier Estonii Kają Kallas. To pierwsze z serii spotkań z europejskimi przywódcami, w niedzielę szef polskiego rządu odwiedzi jeszcze Litwę oraz Łotwę.

Wizyty te mają związek z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy i trudną sytuacją geopolityczną. “Sytuacja geopolityczna jest bardzo poważna i wymaga licznych działań oraz zabiegów dyplomatycznych. Dlatego wyruszam w podróż po kilku krajach europejskich, aby rozmawiać o kryzysie międzynarodowym wywołanym przez działania Alaksandra Łukaszenki” – zapowiedział premier Morawiecki w sobotę w mediach społecznościowych. 

“W sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polaków, nie ma kompromisów i nie ma czasu do stracenia – dlatego w nadchodzącym tygodniu będę odwiedzał kolejne europejskie stolice” – napisał w sobotę wieczorem premier Mateusz Morawiecki.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ ok/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły