fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

20.9 C
Warszawa
sobota, 14 września, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

„Agenda 2030” – „religia klimatyczna, nieuczciwa konkurencja i nadużycia podatkowe”

Związek zawodowy Solidaridad (pol. Solidarność) uważa, że tylko odzyskanie suwerenności umożliwi realizację planu reindustrializacji Hiszpanii

Warto przeczytać

Kryzys energetyczny coraz bardziej daje się we znaki Hiszpanom. Cierpi na tym przede wszystkim przemysł i zatrudnieni w nim pracownicy. Zdaniem związku zawodowego Solidaridad „każda partia popierająca globalistyczną »Agendę 2030«, mającą na celu zniszczenie klasy średniej i likwidację suwerenności narodów, jest współwinna deindustrializacji Hiszpanii”. Stoi za tym „religia klimatyczna, nieuczciwa konkurencja i nadużycia podatkowe”.

Związek podkreśla, że rząd Pedro Sáncheza i rządy regionalne „stosują wszystkie te polityki, które niszczą przemysł i powodują utratę tysięcy miejsc pracy”. „W obliczu tych globalistycznych polityk, pilne jest wdrożenie środków obrony suwerenności w celu generowania i utrzymania stabilnych i jakościowych miejsc pracy. Nie da się pogodzić wspierania „Agendy 2030” i obrony pracowników” – pisze Solidaridad.

Według Solidaridad hiszpańska polityka energetyczna związana z „religią klimatu” doprowadziła do takiego wzrostu cen energii w kraju, że zmusiło to właścicieli wielu zakładów przemysłowych do przenoszenia ich do innych państw, a nawet do zamykania działalności. Firmy obciążone ogromnymi kosztami energii i dodatkowo podatkami od emisji CO2 nie są w stanie nadal być konkurencyjnymi.

Związek twierdzi, że „nieuczciwa konkurencja generowana przez firmy produkujące z wykorzystaniem pracy niewolniczej oznacza, że hiszpańskie firmy muszą konkurować z płacami i kosztami w krajach, gdzie odpowiednie warunki pracy, zdrowia i bezpieczeństwa praktycznie nie istnieją”. Zwraca uwagę też, że „nadużycia podatkowe wobec firm powodują, że uciekają one z Hiszpanii i szukają miejsc, gdzie obciążenia podatkowe są niższe”. Wyjście jest tylko jedno: „wydatki na politykę i jej »chiringuitos« muszą zostać ograniczone, aby zmniejszyć obciążenia podatkowe, a tym samym zwiększyć wynagrodzenia i zmniejszyć koszty”.

Solidaridad nawołuje więc do walki o odzyskanie suwerenności. To według organizacji jest jedyna możliwa droga do realizacji planu reindustrializacji Hiszpanii, gdyż „ojczyzna jest jedyną obroną, jaką mają robotnicy”.

Promowana przez VOX konkurencyjna „Agenda España” wskazuje, że przeszkody nałożone na przemysł krajowy przez różne programy globalistyczne „osłabiły strukturę produkcyjną, powodując stopniową utratę przedsiębiorstw i miejsc pracy oraz ogólną redukcję wynagrodzeń”. Za podstawę reindustrializacji uważa „tanią, zrównoważoną, wydajną i czystą energię, która zapewnia przystępne ceny energii elektrycznej dla hiszpańskich rodzin i przedsiębiorstw”.

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię