W roku 2011 Tararine został szefem moskiewskiego oddziału Francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS). Organizacja ta zajmowała się naukową współpracą Francji z krajami byłego Związku Radzieckiego. W 2015 r. odszedł z CNRS, ale wciąż działał na rzecz relacji francusko-rosyjskich.
Tararine (wraz z różnymi współpracownikami) zgłosił kilka patentów w Stanach Zjednoczonych, część z nich związana jest z kamerami gamma używanymi w scyntygrafii (rodzaju obrazowania medycznego). Ostatni z nich dotyczył łaty do detektora promieniowania gamma, w światowym rejestrze patentów został zapisany w 2012 r., w rejestrze europejskim – w 2013, a w rosyjskim – w 2015.
W ostatnim czasie z Moskwy wyjechało wielu ekspertów zajmujących się nauką i techniką, zwłaszcza młodych, którzy woleli pracować i rozwijać się za granicą. Niektórzy komentatorzy porównywali ten intelektualny exodus do lat 90. XX wieku, kiedy Waszyngton bardzo chętnie ściągał radzieckich naukowców i oferował im prowadzenie badań nie nad kolejną bronią masowego rażenia, ale nad cywilnymi zastosowaniami w medycynie czy elektronice.
Od czasu wyprodukowania szczepionki Sputnik V Moskwa próbuje zachować strategiczne programy badań naukowych w tajemnicy. Działalność rosyjskiej Federalnej Agencji Medyczno-Biologicznej (FMBA) została w ubiegłym roku uznana za tajemnicę państwową.