fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

24.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Łotwa/ W telewizji nie będzie prawosławnych nabożeństw przez modlitwę za patriarchę moskiewskiego

Warto przeczytać

W łotewskiej telewizji publicznej nie będzie już transmisji prawosławnych nabożeństw ze względu na modlitwę w intencji patriarchy moskiewskiego Cyryla, który popiera rosyjską agresję przeciwko Ukrainie – powiadomił w czwartek portal nadawcy LSM.

Łotewska telewizja LTV przekazała, że podczas jednego z nagrywanych nabożeństw w okolicy Jełgawy modlono się za patriarchę Cyryla. W związku ze stosunkiem patriarchy do wojny na Ukrainie LTV uważa, że transmisja nabożeństw, podczas których odmawia się w jego intencji modlitwy, jest niedopuszczalna.

Z uwagi na to, że nie jest to pewne, czy taka sytuacja się nie powtórzy, transmisja nabożeństw prawosławnych została zakończona – czytamy.

Dotychczas LTV transmitowała nabożeństwa czterech głównych chrześcijańskich wyznań na Łotwie: luteranów, katolików, prawosławnych i baptystów.

Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl otwarcie popiera rosyjską inwazję na Ukrainę. Pojawiły się m.in. nagrania, na których hierarcha błogosławi wojnę.

Z Rygi Natalia Dziurdzińska (PAP)

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły