fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

-1.3 C
Warszawa
wtorek, 28 listopada, 2023

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

spot_img

Sondaż: 87 proc. badanych przeciwnych wyprzedaży majątku państwowego podmiotom zagranicznym

Warto przeczytać

spot_img

87 proc. badanych jest przeciwnych wyprzedaży majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącej do utraty kontroli Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki. 13 proc. popiera takie działania – wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl, którego wyniki opublikowano w sobotę.

W sondażu pracowni Social Changes, przeprowadzonym na zlecenie portalu wPolityce.pl, ankietowanym zadano te same pytania, które znajdą się na referendalnej karcie do głosowania.

Pierwsze z nich brzmiało: “Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”. Jak wykazało badanie, 87 proc. respondentów jest przeciwnych takim działaniom, a 13 proc. popiera wyprzedaż majątku państwowego.

Na drugie pytanie referendalne – “czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?” – 75 proc. badanych odpowiedziało “nie”. Poparcie dla idei podniesienia wieku emerytalnego wyraziło 25 proc. ankietowanych.

Odpowiadając na trzecie pytanie referedalne – “czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?” – 82 proc. respondentów wskazało “nie”, a 18 proc. opowiedziało się za likwidacją bariery.

Na czwarte pytanie referendalne – “czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?” – 82 proc. ankietowanych odparło “nie”. Za przyjęciem nielegalnych emigrantów opowiedziało się 18 proc. respondentów.

Badanie przeprowadzono w dniach 18-21 sierpnia metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1062 osób. (PAP)

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły