fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Belgia/ Polscy artyści na festiwalu komiksu w Brukseli

Warto przeczytać

W dniach 8-10 września 2023 r. odbędzie się 13. edycja międzynarodowego festiwalu komiksu w Brukseli “BD Comic Strip Festival”. Na zaproszenie Instytutu Polskiego w wydarzeniu udział wezmą polscy artyści komiksowi – Wojciech Stefaniec i Przemysław “Trust” Truściński, znany przede wszystkim jako autor grafik do gry komputerowej “Wiedźmin”.

Program wydarzeń obejmuje wystawę wielkoformatowych ilustracji, wystawę multimedialną, warsztaty dla dzieci, rysowanie na żywo, a także debatę z udziałem Truścińskiego i francuskiego autora Nicolasa Keramidasa na temat wpływów i zależności między komiksem a grami wideo – poinformował Instytut Polski w Brukseli.

Pierwsza edycja festiwalu i targów “BD Comic Strip Festival” odbyła się w 2010 roku. Komiks jest integralną częścią belgijskiej kultury. Tamtejsi artyści mieli decydujący wpływ na powstanie i rozwój tej gałęzi sztuki w Europie. Jedni z najbardziej rozpoznawalnych na świecie bohaterów komiksowych – Tintin, Thorgal i Smerfy – “urodzili się” w Belgii. (PAP)

asc/ mal/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły