fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

19.5 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Hiszpania/ Media: na Wyspy Kanaryjskie przybyło w tym roku ponad 14,2 tys. nielegalnych imigrantów

Warto przeczytać

Ponad 14,2 tys. nielegalnych imigrantów przybyło w tym roku na Wyspy Kanaryjskie – podała w czwartek telewizja TVE. Zaznaczono, że statystyki hiszpańskich służb nie uwzględniają całej skali zjawiska, gdyż w dalszym ciągu brak danych z wyspy La Palma.

Według danych MSW Hiszpanii napływ na ten atlantycki archipelag afrykańskich imigrantów w ostatnich dniach nasilił się znacząco; tylko między wtorkiem i czwartkiem liczba nielegalnych przybyszów wzrosła o ponad 300.

Od 1 stycznia na Wyspy Kanaryjskie dotarło już co najmniej 14 277 nielegalnych imigrantów, którzy dotarli na 252 jednostkach pływających z północno-zachodniego wybrzeża Afryki.

Telewizja TVE odnotowała, że Afrykańczycy, którzy dobili do brzegów hiszpańskiego archipelagu od 1 września stanowią już blisko 20 proc. wszystkich nielegalnych imigrantów przybyłych w 2023 roku na Wyspy Kanaryjskie. Z tego grona siedem osób przebywa w szpitalach z powodu wyziębienia organizmu lub uszkodzeń ciała odniesionych podczas podróży. Wśród nich jest dziecko, którego stan zdrowia określany jest jako krytyczny.

Analizujące w czwartek statystyki MSW media spodziewają się, że w całym 2023 roku do Hiszpanii dotrze więcej nielegalnych imigrantów niż w 2022 r. Było ich wówczas, jak szacuje rząd tego kraju, 31,2 tys. osób.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły