fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

18.7 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Tunezja/ Policja aresztowała kilkuset nielegalnych imigrantów i skonfiskowała łodzie

Warto przeczytać

Tunezyjska policja wspierana przez jednostki antyterrorystyczne aresztowała w sobotę kilkuset imigrantów i zajęła ich łodzie w ramach zmasowanej akcji w przybrzeżnym regionie Safakis, kluczowym punkcie przerzutu migrantów do Europy.

Jak pisze Reuters operacja, którą nakazał prezydent Tunezji Kais Saied, została przeprowadzona, gdy włoska wyspa Lampedusa przeżywa napływ rekordowej liczby migrantów przybywających z Afryki Północnej.

Tunezyjska Gwardia Narodowa przeprowadziła obławy w domach, w których przebywały setki migrantów, przechwycono też ciężarówki przewożące migrantów na plaże oraz zajęto łodzie i statki używane przez przemytników.

W operacji z udziałem setek funkcjonariuszy zatrzymano kilku podejrzanych o przemyt ludzi. „Operacja jest wymierzona w przemytników handlujących zadawaniem bólu sfrustrowanym ludziom” – powiedział pułkownik Gwardii Narodowej Husem Dżbebli.

Tunezja znajduje się pod silną presją krajów UE, które obiecały jej 1 miliard euro pomocy gospodarczej w zamian za powstrzymanie napływu migrantów. (PAP)

wr/ ap/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły