fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

USA/ Przedstawiciel władz: dostrzegamy pewne oznaki otwarcia Chin na rozmowy wojskowych

Warto przeczytać

Stany Zjednoczone odnotowały pewne ograniczone oznaki wskazujące, że Chiny mogą zezwolić na komunikację między siłami zbrojnymi obu krajów. Stało się to w czasie ponad 12-godzinnych rozmów wysokiego szczebla na Malcie w ten weekend – poinformował w niedzielę wysoki rangą urzędnik administracji prezydenta Joe Bidena.

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan podczas rozmów z ministrem spraw zagranicznych Chin Wangiem Yi starał się doprowadzić do obniżenia napięć między mocarstwami i poruszyć kwestię ewentualnego spotkania prezydentów Bidena i Xi Jinpinga.

Wyraził również obawy dotyczące pomocy Chin dla Rosji w jej wojnie napastniczej przeciwko Ukrainie oraz kwestii działań ChRL w Cieśninie Tajwańskiej – oświadczył amerykański urzędnik.

Jak powiedział mediom jeden z oficjeli, niezapowiadane wcześniej rozmowy Sullivana i Wanga w sobotę i niedzielę były częścią “trwających wysiłków, by utrzymać otwarte linie komunikacji i odpowiedzialnie zarządzać relacjami”.

Wśród tematów miało być również możliwe spotkanie przywódców obu państw w listopadzie w San Francisco podczas szczytu APEC. (PAP)

wr/ ap/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły