fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

27.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Holandia/ Policja usunęła setki aktywistów klimatycznych blokujących 15. dzień z rzędu autostradę w Hadze

Warto przeczytać

Funkcjonariusze policji użyli armatki wodnej z Belgii, aby usunąć blokujących po raz 15. autostradę A12 w Hadze aktywistów klimatycznych – podała komenda policji w tym mieście. Zatrzymano setki osób, a demonstranci skarżą się, iż strumień wody z armatki był tak silny, że mają siniaki.

Około południa setki zwolenników organizacji Extinction Rebellion, którzy od przeszło dwóch tygodni codziennie zakłócają ruch na jednej z najważniejszych arterii Hagi, ponownie przystąpili do akcji. Scenariusz było podobny jak w poprzednich dniach. Aktywiści usiedli na drodze i po bezskutecznych wezwaniach policji, aby ją opuścili, zostali z niej usunięci.

Policjanci użyli armatki wodnej, którą wypożyczyli od swoich belgijskich kolegów. Rzecznik Extinction Rebellion skarżył się mediom, iż strumień wody był zbyt silny i wielu demonstrantów siedzi w policyjnym autobusie z siniakami.

Zwolennicy ER codziennie blokują autostradę od soboty 9 września. Zapowiadają, że będą to czynić do czasu, aż rząd nie przestanie wspierać eksploatacji paliw kopalnych.

Władze Hagi zabroniły protestów na drodze i wzywają do demonstrowania na polach Malieveld w innej części miasta.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mal/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły