fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

16.4 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

Ukraina/ Szef gabinetu prezydenta: Zełenski spotkał się z byłym sekretarzem stanu USA; w tle rozmowy o NATO

Warto przeczytać

W czasie wizyty w Stanach Zjednoczonych Wołodymyr Zełenski spotkał się z byłym sekretarzem stanu USA, znanym politykiem i dyplomatą Henrym Kissingerem – poinformował szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

„Bardzo się cieszę z tego spotkania, to była rzeczywiście głęboka rozmowa” – napisał Jermak w mediach społecznościowych w niedzielę.

Szef gabinetu Zełenskiego podkreślił, że Henry Kissinger jest zwolennikiem przyjęcia Ukrainy do NATO i autorem „trafnych cytatów opisujących obecną sytuację w wojnie z Rosją”.

„Przed tą wojną byłem przeciwko członkostwu Ukrainy w NATO. Teraz, kiedy proces ten doszedł już do takiego poziomu, koncepcja neutralnej Ukrainy nie ma sensu” – zacytował Kissingera Jermak, podkreślając, że „jest on teraz jednym z lobbystów (członkostwa) Ukrainy w NATO”.

„Rosja próbuje zburzyć porządek światowy, łamać Kartę Narodów Zjednoczonych, narzucając własną konspirologię i interpretację zasad” – ocenił Jermak dodając, że „członkostwo Ukrainy w Sojuszu to najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo Europy na wiele lat”. (https://t.me/ermaka2022/3715)

Henry Kissinger w latach 60. i 70. ubiegłego wieku zajmował stanowiska doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego oraz sekretarza stanu. Był jednym z architektów zbliżenia Waszyngtonu i Pekinu w czasie prezydentury Richarda Nixona. W maju 2023 roku skończył 100 lat. (PAP)

just/ kb/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły