fbpx

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

-2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

"Każdy rząd pozbawiony krytyki jest skazany na popełnianie błędów"

spot_img

Francja/ Szefowie MSZ Włoch i Francji deklarują współpracę w sprawie imigracji

Warto przeczytać

Szef włoskiej dyplomacji Antonio Tajani wyraził w poniedziałek na spotkaniu z minister Catherine Collonną w Paryżu zadowolenie z francuskiej gotowości do współpracy i „solidarności” w kwestii migrantów. Skrytykował Niemcy za finansowanie organizacji pozarządowych pomagających migrantom.

„Musimy wspólnie stawić czoła problemom, które są europejskie” – oświadczył Tajani na spotkaniu z Colonną.„Włochy szczególnie doceniły uwagi Emmanuela Macrona dotyczące współpracy w zakresie imigracji” – dodał Tajani na wspólnej konferencji prasowej.

„Jeśli chodzi o Niemcy, będę w Berlinie w czwartek” i „czekam na wyjaśnienia ze strony niemieckiego rządu” – kontynuował Tajani.Premier Włoch Giorgia Meloni napisała w sobotę do kanclerza Olafa Scholza, krytykując finansowanie przez Niemcy organizacji pozarządowych pomagających nielegalnym migrantom w jej kraju.

„Potrzebujemy większej współpracy ze strony krajów pochodzenia i krajów tranzytu, które muszą podjąć zobowiązania i skorzystać z naszej pomocy” – oświadczyła Colonna.

Szef MSW Francji Gerald Darmanin zadeklarował w minionym tygodniu gotowość wysłania do Włoch francuskich funkcjonariuszy, a Francja wzmocniła kontrole na granicy francusko-włoskiej, w tym kontrole przekraczających granice pociągów.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/wr/

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz imię

Najnowsze artykuły